Pogledaj jedan post
Old 17.06.2003., 10:28   #3
E sad...
lonac ide na vodu dok se ne razbije, a ja puko.
Dobro zbog nekih drugih stvari pa će zbog toga ispaštati lingvisti.
Nek me briše tko hoće

Nitko normalan ne može naučiti naglaske u hrvatskom jeziku. Zašto? jednostavno. Na filozofskom se oni uče na primjeru besmislenih slogova tipa mraslketah. Obrnuto, profaći čitaju "Bâ b`a bá Bă" pa ti zapisuj. I svako tko jednom izgubi ispit i živce zbog takve debilane, on više ne može biti normalan.
To su budalaštine! Jezik je zato da se razmjenjuju misli a nije sam sebi svrha. (u umjetničku i književnu upotrebu naglasaka ne zadirem; gvorim o svakodnevnici)
Je li vrijedno izgubiti 45 minuta na analizi rečenici
Gore gore gore gore nego gore gore dolje
(Hills burn worse upper --- Hills burn ---)
i stavljati na nju sve te retardirane crtice. Fahidijoti sa službe za jezik i govor HRT-a mrcvare tamo spikere ako ne naglase kratkouzlazno nego kratko silazno a to što Katja Kušec izgovori da je najveći hit bitlza "Heh DžO" jer netko nije dobro napisao Džud to nije bitno.
Inače da--- ti lumeni pišu još lumenastijim spikerima na HR i HTV - po vuku! Službeno je Njujork i to što ameri grad zovu Nujork, je njihov problem. Važno je da su enklitike i proklitike na mjestu.

Hrvatski su dijalekti stariji i bogatiji od Brozovog i Babukićevog književnog hrvatskog. Ako već moramo imati naglaske onda neka budu iz prirodnih govora a ne iz hibrida u kojem su četiri pravila i 44444 izuzetka

Briga me š'o laprdam i pljujem po ljudima - Jer ja sam taj što uzima i nikada ne daje!
__________________
Warning: place_sig(): Appending signature file for user nologo385 failed on line 01

This sig is too long and it will be trunc
nologo385 is offline  
Odgovori s citatom