Pogledaj jedan post
Old 18.09.2005., 10:15   #8
Prije 4-5 godina, kad smo gradili kuću, jedan nam je vulgaris-majstor napravio obična dvokrilna vrata za garažu. U to vrijeme počela su se masovnije pojavljivati sekcijska vrata, ali nismo za njih imali novaca. Cijena je bila oko 10.000 kn.

Sad imamo novaca, a i vrata su značajno pojeftinila. Mislim da bi, bez motora, cijena bila možda i ispod 4.000 kn. Treba provjeriti, ali takav nekakav iznos mi zvoni u glavi ... Ova vrata su još OK i za sada ih ne mislimo mijenjati. Tek, razmišljajuć' o tome, možda da pogledaš kakva bi vama bolje odgovarala: ona koja se podižu na strop garaže, ili ona koja se pomiču u lijevu ili desnu stranu, ili pak jedna od tih mogućnosti, a da dodatno imaju "obična" vrata za ulazak u garažu (ono, širine 90 cm, da - kad ideš u garažu, ali ne autom, možeš ući "pješice").

Nama je, primjerice, s lijeve strane garaže prostorija u kojoj držimo bicikle. Ova dvokrilna vrata su mi OK jer otvaram lijevo krilo i bez problema manevriram s biciklima. Zato mi, recimo, rolo vrata s podizanjem na strop ne odgovaraju, ali bi mi bila OK ona koja se pomiču uz desni zid garaže (čime bi "simulirala" sadašnju situaciju).

Eto ... proguglaj za "garažna vrata"; ima dosta linkova (jedino što cijene kriju k'o zmija noge ... "cijena povoljna". Jako dobro.). Vidjeh ovdje da automatska dimenzija 2.5 x 2.1 m dođu 4200 + PDV. Onda bi ova bez motora trebala biti jeftinija, zar ne?
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom