Pogledaj jedan post
Old 11.08.2011., 15:38   #1215
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
ja sam počela nakon pranja kose utrljavati otopinu jabučnog octa.
moram reći da sam zadovoljna i preporučam da probate, pogotovo vi koji nemate težak slučaj seboreje ili ste u remisiji, pa vam nije jako nepodnošljivo.

ja sam u bocu sa sportskim čepom ulila cca 1dcl octa i ostatak je voda. sportski čep je koristan jer lijepo dozira tekućinu da ne iscuri puno.
znači, kosa se opere, prosuši ručnikom i onda nad kadom manevrirate bočicom i pomalo utrljavate tekućinu u vlasište. može se isprati, ja ne radim to.

regenerator ne treba, kosa je meka i sjajna, nemam onaj grozni osjećaj turbo isušene kose od agresivnog šampona.
minimizira svrbež i reducira ljuskice.
istina....ja zapravo ni neznam jel imam seboreju vlasišta ali po svim simptomima imam....masna kosa,iziritirano vlasište koje svrbi, crvene fleke i kao perut ali nije već kao sitni kristalićići...i koristila sam tone skupih šampona i šampon i emulziju s AHA kis. od COSMELA (to mi je pomoglo)
ali kosa mi je od toga postala jadna i na jednom forumu mi je cura koja je frizerka dala baš ovakav savijet i kosa mi je totalno živnula nemam crvenih fleka i ne svrbi me vlasište
osobno pravim i pakung jednom tj. U 100 ml destilirane vode ili negazirane mineralne vode dodajte ili čaj od koprive:
- 1 žlicu jabučnog octa
- 3 kapi ružmarina
- 2 kapi kadulje
- 1 kap majčine dušice
- jušna žlica ricinusova ulja(može i samo na vrhove)
Moj prijedlog još jednog recepta pakunga za seborejični dermatitis:
50 ml ekstrakta djevičanskog maslinovog ulja ili ricinusova
5 kapi eteričnog ulja kamilice
8 kapi eteričnog ulja lavande
2 kapsule E vitamina ili ulje noćurka
da oslobodili prhuti prokuhajte četiri žlice suhog timijana u dvije šalice vode, kad se ohladi, nanesite na čisto i vlažno vlasište
Losion ima trojni učinak – za bolju cirkulaciju, za uništavanje mikroba koji napadaju vlasište i uzrokuju nastajanje prhuti a uz to, ružmarin i majčina dušica imaju baktericidni učinak.
*Umjesto octa možete koristiti i limun....
*koristim cosmelov prirodni balzam koji mi ne zamasti vlasište košta 19kn i jako je dobar ako želite mogu vam dati link za njihovu stranicu

eto meni za sada ovo pomaže nadam se da će i vama....
iva230 is offline  
Odgovori s citatom