Tema: Prevara
Pogledaj jedan post
Old 25.09.2006., 10:01   #37
Quote:
blizanka kaže:

Samo sam dala svoje viđenje onog što si napisao...
Što sam napisala krivo?
Nisi napisala nista krivo samo konstatujem da su nam teoretski stavovi a verovatno usled razlicitih iskustava toliko razliciti da je razumevanje prilicno otezano, ako ne i nemoguce. To o cemu ti pises pokusao sam ziveti pre 20 godina i nije funkcioniralo.

Otvorena veza u kojoj sam sada mi se cini idealan oblik za mene i moju partnericu (ovo cisto da znas da i ona ima slicna razmisljanja kao i ja ali da mi ne lezi da pri pisanju pisem mi). Ja sam isprobao taj nacin, ti ne. Zato me cudi kako mozes sa tolikom sigurnoscu da pises o ovome sto ja pisem?

Meni i nije cilj da nekoga ubedjujem da je ovo sto ja zivim bolje vec samo zelim da dam na uvid moju istinu. Oni koji imaju slicna iskustva prepoznace se, oni kojima je to strano mozda se upitaju da li je to uopste moguce/razumno a oni koji su na nekoj imaginarnoj granici mozda smognu snagu da skoce u hladnu vodu - naime jedno si sigurno u pravu, ove vode u kojima plivam mogu biti i hladne i opasne. No, da ponovim, nije nemoguce a na duzi rok vidim to cak i kao jedini izlaz za mnogobrojne koji zive zajedno a varaju se = nisu sposobni da zive samo- ili drustveno proklamovani ideal monogamnog braka.
PS
Za ostale detalje mozes slobodno citati ono sto Emercizy pise na "Brak i vernost", posebno zadnji post (iako on nije u otvorenoj vezi, ali ima covek zivotnog iskustva).
Dragan is offline  
Odgovori s citatom