Pogledaj jedan post
Old 12.11.2007., 14:47   #19
Bok svima,

Ja sam još jedna zabrinuta trudnica.
Sada sam u 17. tjednu trudnoće. Čudno mi je što svi pišete da ste na te pretrage išli zbog nekih posebnih razloga a kod nas u Rijeci se te sve pretrage rade već nakon prvog pregleda kao rutinski (barem kod moje ginekologice koja je privatna.).Naime, na mojim nalazima su svi IgM negativni međutim na Toxoplasmi je IgG pozitivan tj.62 IU/ml. Moja ginekologica je rekla da to znači da sam vjerojatno kao mala preboljela toxoplasmu budući da imam tako puno tih antitijela (sve preko 8 IU/ml je pozitivno). Problem nastaje ukoliko bi se taj virus ponovno aktivirao, što se zna dogoditi u trodnoći, stoga me moja gin poslala da nakon mjesec dana ponovimo taj nalaz.Ukoliko bi sad bio pozitivan, morala bi popiti jednu dozu antibiotika i navodno se tako rješava problem. Inače, ukoliko se toksoplasma ne liječi, moguće je da se dijete rodi slijepo, ili bez nekih ekstremiteta npr.prstića, šake ili sl.Ne daj Bože nikome.Zanimljivo je to da nikada nisam imala mačku niti sam se posebno s njima susretala. Uglavnom, kad su mi nalazi stigli kod gin koju imam preko socijalnog ona je rekla da su u redu. Tek me moja privatna gin upozorila na moguće komplikacije zbog toga. Od tog dana sam ful prestrašena,jedva čekam da mi budu gotovi ti ponovljeni nalazi i molim Boga da bude sve ok. Eto toliko za prvi put, ako netko ima još nekakva iskustva s time ili kakav savjet, molim da se javi.
Pozdrav svima.[/I]
Jejac is offline  
Odgovori s citatom