Pogledaj jedan post
Old 29.12.2008., 22:53   #12
Quote:
Dejana Ambruš kaže: Pogledaj post
Ne, ali i mene zanima, a još sam u Dalmaciji, gdje kažu da dobro uspjeva, doselila sam davnih godina iz Vukovara.
Ukoliko bi se posadio oko sredine svibnja ponikao bi bez problema ali ne bi stigao dozrijeti osim ako bi jesen kasnila jedno dva mjeseca.Zbog dužine vegetacije se kod nas i sadi iz ukorjenjenih reznica preduzgojenih u grijanim plastenicima,upravo da bi dobili ta dva mjeseca vegetacije.Međutim,ukoliko ste u stanju sami sebi proizvesti rasadu (flance) paprike tada možete i batat.Uzmite neku posudu koju ćete do pola napuniti supstratom:Zatim na supstrat položite korijen batata kojeg ćete tada pokriti supstratom i to dobro zalijte.Bilo bi dobro da tu posudu pokrijete tankim najlonom da se održava stalna vlažnost,koji ćete svakodnevno skidati da se prozrači.Tada to stavite na svijetlo i toplo mjesto i z cca 20-30 dana će iz gomolja potjerati izbojci.Tada uzmite sa tih izbojaka vršne reznice i stavite na ukorijenjivanje u kontejnere ili u čaše od jogurta. Održavajte vlažnost i za 2 tjedna ćete imati spremne sadnice.Samo ukorijenjivanje batata ide dosta brzo i lagano.
__________________
tkošto

Zadnje uređivanje salel : 29.12.2008. at 22:55. Reason: ispravak
salel is offline  
Odgovori s citatom