Tema: Tunis
Pogledaj jedan post
Old 04.05.2012., 08:55   #5274
Quote:
Garava xy kaže: Pogledaj post
Upadam kao padobranac, al evo... Dragi i ja idemo u Tunis preko Srba. Idemo na 12 dana. Obišli smo sve agencije u Zg i cijena je svugdje jednaka (koja kuna gore-dolje): oko 7000 kn po osobi. Onda su nam frendovi preporučili da idemo preko Srba i zaista: isti hotel (all inclusive, 5 zvjezdica), isto mjesto, isti broj dana, dakle sve isto - 3500 kn po osobi. Tako da ćemo autom do Beograda, tamo ga ostavimo kod frendova, ukrcamo se na avion i pravac Sousse!! Sretno nam bilo!!
Kad sam ja išao prije 6 godina također su Tunis nudile različite agencije, ali sve po manje-više istoj cijeni i to zato jer je sve u stvari organizirala - jedna te ista agencija.

Ta jedna agencija se zvala Kartaga travels, bavila se samo Tunisom, a sve ostale su agencije (kad je riječ o Tunisu) djelovale samo kao "maloprodajni trgovci" za distribuciju.

No, to nije sve.

Kartaga travels je bila samo hrvatska podružnica jedne sarajevske agencije (čijeg se imena ne sjećam) i koja je u stvari organizirala Tunis za kompletno ex-Yu tržište (i pri tome imala skoro pa monopol).

Ne znam pouzdano, ali "njušim" da se tu i ništa bitnoga u međuvremenu nije promjenilo, a da je razlika u cijeni istog proizvoda između HR i SRB mahom posljedica procjene o razlikama u kupovnoj moći.

Ili to, ili se u HR po višoj cijeni kao "obvezno" prodaje i nešto što je u SRB samo "fakultativno".
nvnk is offline  
Odgovori s citatom