Pogledaj jedan post
Old 16.07.2008., 13:14   #10
Quote:
Icy kaže: Pogledaj post
već nekoliko dana gledam na tv apel HZTM davateljima krvi pa sam odlučio pokušati. ima li ko kakva iskustva? ili savjet? Ako još neko želi evo i linka, nije reklama pa mislim da nije zabranjeno. www.hztm.hr
na moju odluku da postanem redovni DDK je utjecala činjenica da jednim jednostavnim činom nekome spašavam život.Kad pogledam šta mi je to otić tamo do Zavoda za transfuziju na Firulama,malo me bocne u prst i venu,ležim 15-tak minuta i kasnije se vraćam normalnim životnim aktivnostima.A upravo to je nekom spasilo život i ta pomisao me ispunjava.

I da spomenem,nije davanje krvi samo gubljenje krvi nego ima i dobrih strana po davaoca.Baš sam nedavno čitao jednu studiju di su utvrdili kako se poboljšava periferna cirkulacija nakon davanja krvi i ja mogu reć da otkako sam DDK više nemam problema s hladnim rukama i nogama a to sam čuo i od još nekih DDK.

A i na taj način se krv brže obnavlja i mehanizmi koji su u to uključeni se dodatno treniraju.

Nekako sam odlučio postat DDK ali nisam imao predodžbu koliko to nekome može značit dok jednom nisam sreo neku ženu na Zavodu,neko od njenih bližnjih je hitno trebao krv i život mu je o tome ovisio a krvi nije bilo pa je čekala na ulazu i raspitivala se za krvnu grupu onih koji su dolazili davat.U njenom molećivom pogledu se vidjelo koliko joj to znači i to me je moram priznat duboko potreslo.Od tada sam puno svjesniji koliko davanje krvi znači ali i spremniji da dadem svoju krv.

Mislim da ljudi nisu svjesni toga dok njima samima ne zatreba.Ali mislim da bi bilo bolje da uče iz tuđih primjera nego da njima zatreba krv pa da tek onda shvate značenje davanja krvi
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom