Pogledaj jedan post
Old 26.05.2012., 13:10   #18
Jako mi se sviđa iskustvo koje si opisao, a vrlo slično tvome meni se isto počelo događati unazad 2 godine, kad mi je godina počela nizanjem stresa na stres. A onda se sve prelomilo i počeli su ti panični napadaji. Općenito ne konzumiram gotovo nikakve ljekove, bolesna nisam skoro nikad (osim unazad dvije godine, povezano uz pad imuniteta), tablete za glavu uopće ne konzumiram, a izuzetno rijetko ako sam jako anksiozna uzmem pola normabela od 2mg
Također nisam bila otvorena za psihoterapiju, jer jednostavno mi ne odgovara i ne vjerujem u nju, tako da u tome i nema puno smisla da hodočastim 15 min mjesečno negdje . Ja se s anksiožnošču borim na shemu koja je jača, neke dane mi neda disat, ali onda si opet kažem pa padni više u nesvjest ako se toga toliko bojiš, naravno nikad se ništa nije dogodilo u te 2 godine. A da sam shvatila ranije mogla sam si uštedjeti sate i sate na posjete doktorima jer sam bila uvjerena da nešto s mojim tijelom nije dobro.

O ayurvedi ponešto znam, čak me interesirala do te mjere da sam upisala tečaj i dobila certifikat za ayurvedsku masazu. Po tipu doše ja sam vata sa neznatnom primjesom pitte. Voljna sam eksperimentirati sa raznim prirodnim pripravcima, pogotovo ako se pokaže pozitivan rezultat kao u vašem slučaju. No mene nešto drugo zanima, koliko se dugo preporuča piti te tablete (do poboljšanja, par mjeseci, par godina ?) i što kada se prestanu konzumirati ?

A druga stvar, ja sam puno radila na autoanalizi, i osjećam da je anksioznost kod mene prisutna zbog brojnim emocionalnih blokada. Doduše ne znam kako njih otvoriti i riješiti, ali mislim da u tom leži zec problema s anksioznosti, jedna ogromna energija zatočena u nama koju strahom još potisnemo umijesto da naučimo kako da ona prođe kroz nas.
__________________
^^album^^
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom