Pogledaj jedan post
Old 06.05.2009., 11:26   #7
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
sexualna orjentacija nije stvar nikakvih koncepata, ništa više nego što je oblik spolovila stvar načina razmišljanja, več je biološki uvjetovan, i neovisan o konceptima u glavi

ako se nekome na nekoga diže, to nisu pitanja "koncepata u glavi"

sve ostalo što se oko toga razvije uglavnom jesu koncepti, također rodni identitet i rodne uloge su dolslovce kompleksi iliti konstrukti što kulturološki što ekonomski što vjerski/politički uvjetovanih koncepata, naučenih sistema vrijednosti, preuzetih i naučenih obrazaca ponašanja, oblika ličnosti i igranja uloga na razne načine
to su sve na nakoj razini koncepti, u glavi i oko nje
kako ne, sve je pitanje koncepta u glavi, pa i sam seks. mislim, ne koncepta kao doslovce izvana postavljenog racionalnog koncepta, nego upravo iracionalnog, unutarnjeg 'koncepta'. mislim, uzalud tebi sva potencijalnost tjelesnog ako se u glavi ne odvija to nesto. hocu reci, ispremrezeno je to.
tako, uz malo maste ako je imas, mozes doci i do toga kako je homoseksualcu uzbudjujuce biti musko ili zensko u vezi. to su neke igre moci i podloznosti koje se odvijaju upravo u glavi. pa tako mozes, uz malo maste, zamisliti zenu koja bi penetrirala u muskarca jer je to uzbudjuje, ili muskarca koji svoj penis dozivljava kao visak, i sl. situacije, a to se sve odigrava u glavama ljudi, i to onim vecim glavama. mozda ti to sam nikad ne bi radio, i mozda ti je to nenormalno, ali probaj zamisliti pa ce ti biti normalno, ili barem normalnije.
__________________
mali pamrav, mali pamrav, u nedrima nesto, moram da ga nadjem da menamo mesto.
pjegava i prgava is offline  
Odgovori s citatom