Pogledaj jedan post
Old 17.07.2008., 18:48   #1
Elektronska cigareta vol.1

Izdvojeni postovi s teme:

Quote:
buje3000 kaže: Pogledaj post
ovdje ti je tutorial što i kako mješati, za sve arome i općenito sve za mješanje tekućina za početnika i usput u tekstu odgovori na najčešća pitanja. budeš možda našla još nešto što te zanima, a nijeti još palo na pamet pitat.


1. Baza. Baza je gotova otopina PG-a, VG-a i nikotina. uzmete gotovu bazu s omjerom PG/VG koji volite, i s količinom nikotina koju volite. Koju? koju želite. Ja parim pink mule, dosta ljudi

pari Pink mule, em je jeftina em je OK. nije bez okusa, ima malo orašasti štih, al kad stavim aromu ga ni ne osjetim. ima je i kod nas, u jednom našem shopu koji neću reklamirat.
malo objašnjenje pink mulea:

Green label je PG/VG 50/50
Purple label je PG/VG 30/70
Blue label je PG/VG 0/100 ili tzv. Max VG, bez vode ali dovoljno rijetka da današnji attyji bez problema natapaju.
Red label - ove baze sadrže 70% PG i 30% VG (PG/VG 30/70)
Black label je PG/VG 100/0 čisti PG i to nećete uzimat.
Grey Label (VG/PG 80/20) - ove baze sadrže 20% PG i 80% VG

Kod drugih proizvođača baza piše na njoj koji je omjer PG/VG, ne trebate ništa tražit

2. Aroma. Imate duhanske, voćne, desertne, svakakve. Ove voćne su najčešće arome iz sokova, znači nije ono što volite jest, nego pit najčešće su najmanje umjetne ove malo skuplje, dakle aroma od 15 - 40tak kn.

Sa twistedom, t-juice, tasty puff, pink spot nećete fulat, nisu toliko umjetne kao recimo TPA. TPA su poznate kao arome koje mješate međusobno i radite tzv. "mix". Za duhanske, preporuka Vapingzone / meiwei.. neke su iste, neke imaju različita imena.

3. Bočice, šprica s iglom.
ja koristim tzv. inzulinsku špricu od 1ml zapremnine s oznakama po 0.1ml, zato što volim mješat u 30ml bočice, a i volim mješat arome koje idu do 2.5% pa mi je ova precizna. Ako ćete radit veću količinu i s većim postotkom arome, bolje su ove veće šprice od 3 i 5ml

4. ne morate imat, ali je zgodno imat tzv. "driper". RDA. Rebouildable dripping atomizer
dobro ga je imat ako koristite duhanske tekućine, da isprobate kakva je. Dobar je i onaj od 5$ na fasttechu, tek toliko da nakapate tekucinu na vatu i probate. malo je komplicirano za svaku tekućinu točit u atomizer, gubite bar 5 minuta između svake. Ja to radio mjesecima, nebi nikom preporučio. tramakanje bez veze.

5. na bočicu napišite naziv arome, i postotak koji ste stavili. možete i omjer PG/VG ako još eksperimentirate. Ako mješate duhanske i desertne, napišite i datum miksanja. Dobro dođe da znate koliko vremena već dozrijeva i da znate kad vam počinje bit "jako dobra".

Miksanje

Recimo da želite zamješat neku aromu u 10ml. za probu. Recimo da neznate koji postotak arome trebate stavit, i nađete na internetu podatak (upišete naziv arome i "percentage recommendation" i idete po forumima ili na stranici proizvođača čitat) da ide 4 do 8%.

uzmete 3 bočice od 10ml, u jednu napravite 4%, u drugu 6%, treću 8%. kad tekućina dozrije, isprobavate i vidite koja bočica je najbliže onome što vi volite i tako onda radite u većoj količini.

Kako izračunat %? ako radite 10ml, 4% je 0.4ml. Dakle, 0.4ml arome uzmete u špricu i ispraznite u bočicu. onda ostatak - do crte - nadolijete bazu. pustite malo mjesta do čepa da se lijepo može mućkat.

ako arome ide 10%, uzmete u špricu 1ml. Osobno, volim arome kojih se malo stavlja, do prije godinu dana je bilo preporučljivo ne stavljat više od 5% arome u bazu. Sad je poplava aroma kojih ide 10-15% u bazu. neće Vam ništa bit, bar ja mislim da neće. trošim takve arome 3put tjedno, zasad mi nije ništa. To ostavljam svakome da prosudi koliko će arome stavljat u bazu.

Meiwei / Vapingzone duhanske ide 2.5%
Flavourart tu negdje 1-2%
Atmos lab i Twisted piše na bočici
Egoist 10+%
Capella najčešće 8+%
TPA najčešće 5%
Inawera 3% itd.

šta ne piše, nađite na forumu ili strani forumi. Evo jedne stranice gdje imate raspon miksanja za ove koje ne pišu https://docs.google.com/spreadsheets...ccc/pub?gid=38

u tekućine s manje PG-a i nikotina je potrebno stavit malo više arome nego u tekućine s više PG-a i nikotina. Aroma se bolje vezuje na PG i dobije se bolji okus. Nikotin malo pojačava doživljaj okusa tekućine. ali malo više, recimo 10-20%, ne duplo.
Tekućine s više VG-a trebaju nešto duže dozrijevat od ovih s više PG-a.

Ako radite voćne arome u recimo, bazu bez PG-a, ne morate stavljat duplo više arome. Dovoljno da odstoji 2 tjedna, makar i voćna koja u načelu ne treba dozrijevat, i osjetit ćete aromu jače nakon dozrijevanja.

PG i nikotin daju Throat Hit (TH) tzv. udar na grlo na koji ste navikli pušenjem cigareta, tako da ako volite TH, uzmite recimo VG/PG 50/50 bazu s više nikotina. Ako volite nježnije, onda više VG-a.

Ako ne koristite RBA atomizer, ne uzimajte bazu koja zajedno s aromom prelazi udio VG-a s više od 70%. Stariji atomizeri ni preko 50 VG-a, neće dobro natapat. Ako ste osjetljivi na PG, ne uzimajte bazu s više od 30%PG-a

Dozrijevanje
Voćne se mogu parit odmah tj. nije potrebno dozrijevanje. iako, meni su bolje nakon jednog dana. Desertne - treba malo pustit. tipa 6-12 dana ako ima kremu u sebi.
Duhanske - neke minimalno 2 tjedna, najčešće mjesec dana.

Mućkajte tekućine pri dozrijevanju, najbolje svakih par dana. recimo svakih 4-5 dana. ne izlažite tekućinu suncu i temperaturama višim od 25 stupnjeva C. mogu se pokvarit. na suncu sigurno, na toplini neke oće neke ne. Najbolje na suhom i tamnom mjestu.
Obavezno promućkajte tekućinu prije stavljanja u atomizer ili driper. bolji je doživljaj okusa.
------------------------------------------

nedavno mi se javila prijateljica oz Londona i prica mi o toj elektronskoj cigareti jel neko cuo sta o tome,probao? navodono da je ok,umjesto dima ide neka para,imas filing kao da pusis,a u biti se ne trujes....i da,puni se kao i mobiteli!

Zadnje uređivanje L3go : 22.11.2020. at 22:46.
*fairy_dust* is offline