Pogledaj jedan post
Old 29.10.2010., 23:39   #1209
Molim Vas malo pomoći, radila sam šumeće kugle po ovom receptu:
Šumeća kupka (nije baš prirodno, ali what the hell..)
1 šalica sode bikarbone
1/2 šalice limunske kiseline
1/2 šalice kukuruznog škroba

(sve ovo drže u većim dućanima, tamo gdje se prodaju pudinzi i sve kaj treba za kolače i jeftino je)

Sastojke izmiješati u velikoj posudi. Dodati 1 žlicu ulja po izboru i 1 žlicu vode (2 ako je zrak baš jako suh) i brzo miješati. Smjesu utisnuti (ali stvarno DOBRO utisnuti) u kalupe (ja koristim one obične plastične čašice za jednokratnu upotrebu, možete i one od jogurta). Kad čašice s utisnutom smjesom odstoje jedno 5 min, okrenite ih naopačke i lagano kupku istresite van. Možete je koristiti nakon što se sušila 24 sata.
E sad, to je baš najosnovniji recept - ja dodam nekog čaja iz rinfuze u smjesu, malo meda, kakao maslac, eterična ulja itd, kaj god vam paše za miris. One mogu dosta dugo stajati - i po par mjeseci, tak da nije bed napravit ih više.



Ja stavljam smjesu u kalup plastične kuglice, dvije mi ispadnu super, a dvije ne mogu izvaditi, zna mi se desiti da svaka polovica ostane u kalupu, i vadim ih pomoću noža. Sad, jel sam prespora? Jel premalo mjesim? Molim Vas malo pomoći, htijela bi ih poklanjati a ne ide mi baš kako sam zamislila. Hvala puno!
Pat&Mat is offline  
Odgovori s citatom