Pogledaj jedan post
Old 28.10.2012., 01:15   #18
Jednostavno se slažem sa velikom većinom bahometovih tvrdnji..No,ono što je pokrenulo ovu priču je ovaj famozni novinski tekst..Ne želim uopće sporiti da postoji problem sa određenom tinejđerskom populacijom koja je uhvaćena između vlastite zbunjenosti i polupismenih bedaka koji pokušavaju biti "nešto crno"..a je li to baš sotonistička ekipa i kult ovoga ili onoga..hm...Poanta je da je tekst jadan,da ne barata apsolutno nikakvim činjenicama-faktima ni relevantnim podacima..Brojka je naprosto izmišljena,proizvoljna i tim više govori o stanju ne samo osobe koja je tekst pisala već i o medijskom prostoru u kojem ga je pisala.Senzacija za koga..? Plašenje koga?..Rekao bih-dapače,pravi pravcati kako danas volimo reći-spin..dakle,gledajmo svi u lijevo (ili desno,nema veze)-hoću reći-gledajmo svi u ovom smjeru-sotonisti!!..75 kultova i sekti!! mladi na rubu samoubojstva!!!..spašen u zadnji čas!!..samo da ne gledamo tamo gdje bi trebali.U centar ovog jadnog društva koje ili nema što jesti ili nema čime platiti račune ili nema volje baviti se aposlutno ničim osim odlaskom na posao-ako ima sreću da ga ima-dolaskom doma na ručak-ako ima sreću da ga ima-i padanjem u krevet..i hrkanjem bez snova.Dakle,sam tekst kao polaznica za diskusiju je....ajme meni.Da se htjelo nešto bistro izbistriti mogao je autor krenuti u "istraživačko novinarstvo" (mučno mi je i napisati ovu sintagmu)..pa istražiti temu kako valja.Valjda nije poanta da su ta "tajna društva" tako tajna da ni njihovi pripadnici ne znaju da su im članovi..Pa ima 75 sekti!! U svakoj nek je pet ljudi...lijepa brojka.Našlo bi se i ponešto "otpadnika" koji bi imali relevantnije priče o svojim iskustvima..
RENO1963 is offline  
Odgovori s citatom