Pogledaj jedan post
Old 15.10.2012., 13:18   #1138
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
ovo što vi navodite nije izgubljeno kod Staljingrada

ove brojke što navodite su ukupni gubici na istočnom fromtu u razdoblju 23.8.1942 do 2.2.1943g. dakle malo proučite stavri, prije nego izlanete takvo što.

sada ću ja vašom metodologijom navesti ukupne gubitke osovine na afričkom frontu:

-520000 zarobljenih,nestalih i poginulih osovinskih vojnika(samo što ja ovoj brojci nisam pripisao i ranjene u svrhu napuhivanja gubitaka,kako se vi vješto učinili)

-2500 zaroblenih i uništenih tenkova

-6200 zarobljenih i uništenih topova

- 70000 ostalih vozila zarobljeno i uništeno

- 800 uništenih zrakoplova

-800 zarobljenih zrakoplova (tunis svibanj 43)

-cca 1 miljun bruto tona izgubljenog brodovlja

mislim da vam je bolje da se ostavite komunističke ideologije,i objektivnije sagledate činjenice, lijepi pozdrav

voli bi još da mi objasnite razliku između poginulog i zarobljenog vojnika? jer kako vidim vješto umanjujete uspjeh zarobljavanja 270000 osovinskih vojnika u tunis,valjda po vama samo mrtav Njemac je dobar Njemac,ili pardon da kažem fašista!
Naravno da je samo mrtav fašist dobar fašist. Ili biste vi te koljače mazili i pazili i proučavali njihova iskustva u borbi protiv oslobodilačkih pokreta poput Amerikanaca? Ili ih uzimali za direktno sudjelovanje u borbi protiv oslobodilačkih pokreta poput Francuza?

Što se tiče ostalog pa vi ne znate osnovne stvari o Istočnom frontu i gubicima na njemu. Da se ne mučite previše evo vam najosnovnije - http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Stalingrad.

Prema tome rasprava je završena. Mogu vas samo probati malo obrazovati riječima Siegfrieda Knappea (jedanog od glavnih zapovjednika obrane Berlina) - "Napadom na Rusiju iz Crvene armije stvorili smo najjaču silu koju je svijet ikada vidio".

A možeš uzeti i riječi običnih vojnika koji su bili na Istočnom frontu poput vojnika Alfreda Kurtza koji je zapisao - "Sve što sam slušao o kozacima iz vremena rata 1914, blijedi pred užasima koje danas proživljavamo pri susretu sa kozacima. Samo jedan spomen kozačkog juriša pretvara se u stravu i stvara jezu. Noću haluciniram kozake. Kozaci su kao kakav vihor, koji ruši sve prepreke i barijere pred sobom. Plašimo se kozaka kao odmazde Svevišnjeg."

U stvari cjelokupna ova tema se može zaključiti riječima njemačkog povjesničara Sebastiana Haffnera - "Onog trenutka kada je ruskom narodu postala jasna namjera Hitlera, njemačkoj sili je bila suprotstavljena sila ruskog naroda. Od toga trenutka ishod je bio jasan. Jer Rusi su jednostavno jači."
dampyr is offline  
Odgovori s citatom