Pogledaj jedan post
Old 04.04.2006., 07:45   #14
Nedavno sam putem agencije kupio samo karte vlaka za inozemstvo, i to je jedino šta smo putem agencije napravili inače smo putovali u vlastitom aranžmanu.
Vremena polaska su bila totalno kriva, tj. vlak je kretao 15 min. ranije nego šta je pisalo na karti. Uz to veza presjedanja između lokalnog i brzog vlaka se uopće nije poklapala, dali su nam totalno krivu informaciju.

Zbog krive upute iz agencije nije bilo teorije da s lokalnog stignemo na brzi pa smo platili čovjeka da nas odveze do stanice gdje je trebao kretati brzi. Naravno brzi vlak je krenuo po voznom redu tj 15min. prije nego šta je pisalo na karti koju nam je agencija ispostavila. S taksijem smo stigli i na taj brzi.
Cijeli horor jurnjave za vlakom je trajao 2 sata. Da se to desilo nekom nesnalažljivijem, propalo bi mu putovanje.

Izvanredni trošak na privatnog vozača i taksi: 700kn. Kipio sam
Na povratku su nam nakon kraćeg oklijevanja u agenciji vratili tih 700kn. Zaprijetio sam im da ću ih dati u novine. Radi se o manjoj lokalnoj agenciji.

Zašto sam kupio karte u agenciji? Zato jer su mi na željezničkoj rekli da za međunarodne vlakove karte prodaje agencija s kojom imaju ugovor.
Išao sam linijom manjeg otpora i nisam provjeravao. Naravno nakon cijelog cirkusa u agenciji su rekli da sam karte mogao kupiti i na željezničkoj.
Radi se o željezničkoj u manjem gradu i naravno vlasnik agencije vjerojatno plaća ljude na šalteru HŽ-a da putnike upućuje na agenciju.

Vlak na povratku je isto kretao ranije od onoga šta je pisalo na karti, ali taj put smo bili sat vremena ranije na stanici za svaki slučaj.

Nikad ne koristiim agencije, jednom kad samo kupim karte i to zajebu
I da... kasnije su u HŽ-u rekli da su vozni red mijenjali tri mjeseca prije događaja. A u agenciji koja se bavi prodajom karata za sve i svašta to nisu znali, iako se sa HŽ-om čuju svaki dan.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom