Pogledaj jedan post
Old 06.09.2007., 23:21   #4
Quote:
Dia kaže: Pogledaj post
dogodilo mi se slijedeće: dobijem prije tri mjeseca od vip-a ponudu mobitela za produženje pretplate. sva sretna, od dva modela izaberem-o(moj dragi i ja) samsung z400 i platim ga 590 kn.mislim si super samo toliko jer na kutiji stoji naljepnica cijene od 2499kn.prodje tri mjeseca normalnog korištenja mobitela (bez padanja) kad odjednom na ekranu se pojave okomite linije na 1/5 ekrana, a ostatak ekrana normalno radi. odem u vip i oni mi daju zamjenski mobitel kao zlatnom korisniku a ovaj posalju u servis. zovu me za 7 dana iz servisa Europatrade da je ekran mehanički oštećen, da to ne ide u garanciju i da košta 520kn zamjena. kak je osteštećen, pitam, kad nije nikom pao, nema ni ogrebotine izvana i kazem da cu se jos konzultirati sa ukućanima jer da ne mislim dat 520kn, te da mi daju broj na koji ih mogu zvati. ispitam doma da jeli nekom pao ili sl. i kunu se da nije. dobro, idem zvat servis ponovo (nakon pol sata od razgovora) a kad ono javi mi se neka auto kuca. odem na net na stranicu Europatradea(ET), i naravno serviser mi je dao krivi broj. Nazovem pravi a ono automat da rade do 17h (na net stranici pise radno vrijeme do 18h). dobro nazovem sutra ujutro i automat kaze da nema slobodnih linija da sacekam. cekam 7 minuta i nitko se ne javi. nazovem taj broj jos najmanje 8 puta a moj dragi jednom i odluci cekat slobodnu liniju 17 min, i nis. nakon 17h popodne opet automat da ne rade. posalje moj dragi mail (u kojem iznosi razocarenje i trazi da nam se jave) na adrese ponuđene na stranici ET, kad ono message error report da taj mail ne postoji. sad kad nazovete broj servisa ET javlja da je broj u kvaru, a na drugi broj se nitko ne javlja. danas mi je stigao mobitel u vip centar. bez ikakve ponovne konzultacije serviser ga je poslao nazad i sad odjedom ekran ne radi i vidi se neka pukotina po sred ekrana! tko je tu lud? kontakt od njega ne mogu dobiti. i sto da sad radim?
mislili smo kupiti novi samsung televizor ali sad nema šanse...
Kako se razriješio ovaj problem? Ovako je čovjek stvarno bespomoćan i još jednom dolazi do izražaja bahatost servisa prema građanima, u ovome slučaju prema ne-Zagrebčanima jer ako nisi iz metropole i ne možeš im osobno zaprijetiti u servisu, moš se frigati.
Jeste li razmišljali da se obratite Društvu za zaštitu potrošača ili VIPnetu? Ovdje biste mogli tužiti i VIPnet i ET. Znam da su šanse za to minimalne jer se ničim ne može dokazati da je mobitel ispao ili da nije, ali barem dobiti nekakvu "moralnu satisfakciju".
Moby is offline