Pogledaj jedan post
Old 24.07.2008., 11:16   #15
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Tko je rekao da bjesnoće nema? Naravno da je ima, to nitko ne negira. I što bi ona sad točno trebala napraviti u veterinarskoj ambulanti? Oni je jedino mogu poslati u antirabičnu stanicu, jer se veterinari ne bave liječenjem ljudi, kad smo već kod toga...
Zapravo mi je jako drago čuti da postoji netko tko se jako dobro razumije u etiologiju, epizootiologiju, patogenezu, kliničku sliku i preventivu bjesnoće u ljudi. Pa stoga ja imam par pitanja: Kako se bjesnoća prenosi? (recimo, u Europi, da ne idemo u detalje), Koji su klinički znakovi bjesnoće? Kako se dijagnosticira? Koji je postupak sa životinjom koja je ugrizla čovjeka? Koji je postupak pri ugrizu životinje koja je nakon ugriza čovjeka nestala, pobjegla, ubijena ili na drugi način otuđena? Što mora učiniti ugrižena osoba, kada i na koji način?
Čemu takav bijes? Što te konkretno povrijedilo? To što tvrdim da se treba javiti u veterinarsku stanicu? Zaista, baš sam drska i bezobrazna.

A za ovo ostalo, bilo bi offtopic.
Otvori temu "Etiologija, epizootiologija, patogeneza, klinička sliku i preventiva bjesnoće u ljudi" pa ću ti pomoći koliko mogu
b'elana is offline  
Odgovori s citatom