Pogledaj jedan post
Old 09.04.2005., 15:02   #18
Znam da ne bi trebalo generalizirati...ali kosa mi se diže od doktora (odite malo na www.doktori.net). Imam kronične zdravstvene probleme i zlo mi je od odnosa liječnika prema pacijentu. Ja sam također jedna od onih kojima će u sljedeći četvrtak propasti 10 (DESET) mjeseci čekan pregled. Dobila sam jučer bahato objašnjenje iz bolnice : Jel' imate tumor? Nemate? Onda se naručite ponovo ili odite privatno. (Napominjem da dotični pregled moram obavljati najmanje jednom godišnje DA NE BIH PREKASNO OTKRILA TUMOR, i naravno da ću iščupati 600 kn za privatni pregled, uz ostalu gomilu pretraga koje redovito moram raditi).
Ako kao mr.sci. koji radi na Gimnaziji spomenem da mi je plaća nakon 14 godina staža 4400 kn, vjerojatno će mi gornje potpisani doktor reći da radim na najslabije plaćenom poslu i neka odem u neku firmu. E, pa neka on otvori privatnu ordinaciju i nek' tamo mlati pare, jer se u bolnicama danas i u ovoj državi zarađuje 6800 plus 3200 dežurstva.
Moj studij je trajao 5+2.5 godine, ja se također permanentno usavršavam jer su mi predmeti specifični, sve si sama plaćam (nemam farmaceutsku tvrtku koja će me sponzorirati), pripreme za nastavu mi traju 2 sata dnevno (tko mi je kriv što nastojim vrlo pošteno raditi s djecom i što zapravo jako volim ovo što radim?), a vannastavne školske aktivnosti odvijaju se također i subotom i u večernjim satima itd. Ne kažem da sam bogom dana, ali pošteno sam se oznojila da bih znala koliko danas znam.
Već mi je stvarno puna glava te silne mistifikacije Medicinskog fakulteta, kao da tamo studiraju neki nadljudi, viša vrsta šta li?
I ne pričajte mi o silnoj odgovornosti jer ju nemate. Ljudi umiru svakodnevno pogreškama liječnika, a ne dogodi im se baš ništa!
Liječnici jednostavno ucjenjuju narod jer znaju da će za vlastito i zdravlje svoje obitelji raja iscijediti zadnju lipu iz čarape.
I ja bih voljela da živimo dobrim standardom i da liječnici zarađuju 10 000 €, ali živimo u HR, pa izvolite podnijeti zajednički teret.
novinick is offline  
Odgovori s citatom