Pogledaj jedan post
Old 18.09.2009., 23:45   #101
Lightbulb

Quote:
tonkica051 kaže: Pogledaj post
Druga je priča kad se zaljubljenost pojavi kasnije, nakon nekog vremena kad si sa tom osobom već izgradio neki odnos,
e, baš sam ovo nedavno pokušala objasniti, i dok sam to izgovarala činilo se skroz blesavo i besmisleno, ali bila san "prisiljena" objasniti to neko stanje. i to mi se činilo jedino iskreno objašnjenje i stvarna slika mog stanja.

u nekom svom svitlećem momentu zaključih ovo:

LJUBAV: volin te zbog tvoje osobnosti, karaktera, onoga što predstavljaš i u što viruješ...volin te ka čovika, bez spola..volin te ka individuu (jel ovo gramatički točno? lastane, javi se)....da nisi baš to što jesi, ne bih te voljela. ali, pazi sad...to nije The Ljubav, jer tako volin i svoju marinu, miki, ....a s njima definitivno ne bih bila u vezi (mislin, ipak pišo je moj car )

+

KEMIJA: to bogu fala ne triba puno pojašnjavat...pure passion ...animalischen sex...ali ni ljubav+kemija ne daju The Ljubav .

ZALJUBLJENOST: tu na scenu stupa "Ovo". nije ljubav, jer ljubav je blaga, trpljiva, ne traži, ne zahtijeva, daje bez da očekuje išta (tako volimo djecu, zar ne?..tu su i pravi prijatelji )
ljubav ne osjeća bol, potrebu i želju. ljubav je čista i produhovljena.

"Ovo" je ipak nešto malo ljudskije...primitivnije...sebičnije...hedonističkog okusa. to je Ono kad želiš baš njega/nju, trebaš baš njega/nju, hoćeš baš njega...tu osjećaš čežnju i nemir, tada boli odsutnost, tada boli uvreda, tada je teško kad toga nema i kad se moraš odreć. za ovo osjećati je potrebno vrijeme. ovako ne možeš osjećati ukoliko nema LJubavi, Kemije i poznavanja. eto zašto vrijeme. vrijeme omogućuje situacije, puno njih, faze koje se zajedno prolaze....et cetera, et cetera

pa bih na kraju zaključila da je THE LJUBAV spoj ovih triju komponenti, ovim redoslijedom. da bi opstala kroz vrijeme treba biti obostrana, jednako jaka i konstantno se slagati- red ljubavi, red kemije, red zaljubljenosti...i tako stalno iznova. a tu je potrebno mnogo truda, volje, strpljenja i ipak zrno sriće. možda je sve to skupa razlog zašto je tako rijetka iako je u principu jednostavnog sastava.

Quote:
Shera kaže: Pogledaj post
Prestanak borbe vodi udaljavanju, udaljavanje vodi zaboravu, zaborav znači prestanak voljenja
neupitno. u konačnici dovede do toga. ali nije svjesna (i trenutna) odluka. neću voljeti--->cap-cap----> done. i za ubiti ljubav treba dosta faktora. ako ih nema, ne ide . jednako kao što ne vrijedi ni obrnuto. to je poanta.
ovo ja sve gledajući neka svoja iskustva. ljubav hraniš ili je ubijaš, i to često radiš nesvjesno. jer da jest stvar principa uključi/isključi- I would lived happily ever after (imala san tri jaka razloga da odlučim- "za" ), a i svi mi....eci-peci-pec, biram to i to. i eto gac.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!

Zadnje uređivanje .aquarius. : 18.09.2009. at 23:53.
.aquarius. is offline