Pogledaj jedan post
Old 29.07.2015., 12:34   #19
Quote:
Zuta voda kaže: Pogledaj post
Nemate vi nama šta da ugađate, niti mi vama, ne zaludjuj se glupostima i kvazipatriotizmom.

Granica je idiotska, u to može da se uveri svako ko baci pogled na mapu. Ako ostane ovako, vi ćete čuvati vašu granicu na prirodno našem zemljištu, a mi na vašem, a zapravo je niko neće čuvati jer je cela stvar nenormalna.

Inače sam potpuno nepristrasan, što se mene tiče može da ostane i ovako, a može i da se stvar reši dogovorom, arbitražom, međunarodnim sudom, kakogod, sasvim mi je svejedno, jer se radi o močvarnom zemljištu idelanom jedino za plovke i švercere svega i svačega.

Nije normalno da svojom granicom ulaziš preko reke, pa čak do granice grada Apatina. To je komedija i sprdnja od granice, koju ne možeš da čuvaš i ne znaš zapravo šta ćeš sa njom, kakvu korist imaš od toga. Sa druge strane, nije normalno ni da Srbija čuva nekakav džep okružen hrvatskom teritorijom.

Neka rade šta znaju, dogovaraju, pregovaraju, kompenzuju, isteruju pravdu, ja samo kažem da je cela stvar suluda. Ne sumnjam, da će to, kad jednog dana dođe na red, opet biti tema za isteravanje patriotizma i domoljublja obe strane, ali cela stvar je zapravo tehničke prirode.

Lično, mislim da će granica ipak biti sredina Dunava, a za ove ade-kako se dogovore. To je jedino logično rešenje. Tu i tamo neka kompenzacija, davanje povlastica zemljoradnicima jedne i druge strane za obradu njiva.

Ali nikako ne mogu da zamislim sliku gde će jedni i drugi graničari da idu na drugu stranu Dunava kako bi zamenili prethodnu smenu u čuvanju dela državne granice koji je zapravo na teritoriji druge države. Stvarno je van pameti.
Ponavljam, uopće nije bitno što vi mislite da je prirodno ili pametno, na našu štetu se nećete širit više ni milimetra. Dogovarat se možemo, pregovarat možemo, ali zaboravite da će te dobit teritorij koji nije vaš, pa makar to bila crna močvara
Radiobirdmaan is offline  
Odgovori s citatom