Pogledaj jedan post
Old 03.02.2008., 17:08   #2
Exclamation RADNO PRAVO Q&A - ugovor o radu na (ne)određeno, otkazi, plaća, godišnji

Bok. Imam malo cudno pitanje na koje mi treba odogovor.

Potpisao sam ugovor s jednom firmom jos u prosincu i trebao sam poceti raditi 1.1.2008. medutim posto papiri nisu rijeseni na vrijeme. Prijava i sve to. Nasao sam se u situaciji gdje sef kaze kako zbog probijanja zakonskog roka moramo raskinuti taj ugovor i potpisati novi s ispravnim datumima.

E sada me zanima da li to znaci da je taj ugovor automatski nistavan ili ga bas treba raskinuti da bi postao nevazeci.

Stvar je u tome da sam dobio bolju ponudu koju sam vec prihvatio, a u starom ugovoru mi stoji da ne mogu poptisati novi dok je ovaj na snazi.

Posto je mog sefa nemoguce ulovit, pitanje je da li je prijasnji automatski nevazeci posto nije realiziran i da li smijem potpisati novi, ili moram cekati da se taj stari raskine?

Nemam niti dana radnog staza. Ovo mi je prvi posao, pa nisam bas nacisto s zakonima.

Logicno bi bilo da taj ugovor ne vrijedi, jer nije realiziran i da sam slobodan. Uglavnom bas sam ga zakomplicirao. Kakva je praksa u tako nekom slucaju?

Unaprijed hvala na odogovorima i nadam se da me necete zezati previse
mikisof is offline  
Odgovori s citatom