Pogledaj jedan post
Old 12.09.2008., 01:10   #90
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
mislim da bi prvo trebao procitati sve sto je o nuznoj opbrani napisano na ovoj temi, pa ce ti biti jasnije. pogotvo to kakav napad i obrana trebaju biti, odnosno napad aktualan a obrana istodobna.
A ja ti govorim da je to sve veliko sranje. Kad se ti kao žrtva dovedeš u situaciju da se samo "braniš" moraš biti vrlo vrlo izvježbana da bi situaciju mogla izvući u svoju korist. Ili imati puno sreće. A velika većina ljudi nije vrlo vrlo izvježbana niti ima sreće i izvući će deblji kraj. Ja ne želim nikakve ozljede i jedini način da to spriječim je da na prvu jasnu provokaciju koja prethodi napadu preduhitrim taj napad "napadom" a to me, koliko sam shvatio, pred zakonom karakterizira kao napadača a ne kao žrtvu koja se brani. I to nije u redu.

U vezi zadržavanja napadača/kradljivca, mislim da te ne shvaćam
Pokušat ću maksimalno pojednostaviti i molio bih jasan odgovor.
Vraćaš se kući, nosiš torbicu i komplet od 6 kristalnih čaša. Provalnik ti istrgne torbicu i počne trčati. Jel ga ti smiješ zaustaviti tako da mu razbiješ glavu paketom čaša koje nosiš i hoćeš li zbog toga snositi posljedice na sudu? Ili se samo dereš i pokušavaš ga pratiti jer znaš da ga fizički ne smiješ zaustaviti. A kao vitka 170/55 žena ga možeš zaustaviti samo tako da ga ozlijediš onime što ti je pri ruci, a sada su to samo skupe čaše.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom