Pogledaj jedan post
Old 05.07.2011., 09:22   #79
Čini mi se da se engleski ionako obvz uči u našim školama i to barem od 4. osnovne. Dakle, tu eng. nije "izgubio" bitku u odnosu na njemački ili bilo koji drugi jezik for that matter.

Možemo raspravljati zaštom klinci uopće uče jezike i treba li ih gurati u nekom poslovnom smjeru ili ne... Meni se čini da postoje dva smjera: napraviti nešto konkretno sa tim jezikom u budućnosti ili ga prihvatiti kao još jedan predmet u školi kao likovni, hrvatski, povijest.

ako se ispostavi da će dijete ful koristiti jezik koji je između ostalog počelo učiti u školi, ja bi opet bila spremna tvrditi da nije loše da to bude njemački.

Ono šta vidim kroz moj posao da njemačke i austrijske investicijske banke jaaaaaaako vole kad posao obavljaju na njemačkom jeziku (ne govorim o prosječnom bauljanju na stranom jeziku "Ekskjuz mi, ver iz d toilet?") i sa te strane nije ne-mudro djeci otvoriti tu opciju u životu izlaganjem njemačkom od rana.

da, hard core poslovnjaci najčešće dobro barataju engleskim, ali hard core poslovnjaci isto tako znaju koju lovu donose i razmaženo traže da se komunicira na "njihovom".

i ovime nikako ne tvrdim da nije pametno znati sve jezike ovog svijeta, ruski i kineski uključivo.

možda vam se njem. ne sviđa (ja ga ne govorim) ali se utješite saznanjem da je koristan...
beatrice is offline  
Odgovori s citatom