Pogledaj jedan post
Old 20.04.2013., 11:23   #60
Hahaha imas plus od mene za tekst, a smijesno mi je kada kazes da kazem par rijeci i onda napises detaljnu analizu

E to nisam znao da se je Pakistan i u slucaju rata obavezao da nece dovoditi u pitanje protok plina u Indiju!!
Sada citam o tom TAPI plinovodu i nesto im neide, hahaha pocelo je izvorni projekt 1995. godine i stalno se odgađa zbog nekih razloga. Cudno amerima neide i drugi plinovod, onaj njihov Nabucco pokusavali su da ode od Turkmenistana prema Azerbajdzanu, pa Gruzija, Turska i prema Europi, ali to neide jer neda Rusija, jer nisu definirane granice u Kaspijskom jezeru, pa se nemogu postaviti cijevi po dnu jezera.
Sjecam se da sam citao ima dosta vremena nesto da ako ovi i postave cijevi da ce ih Rusija dici u zrak, jer nisu definirane granice (naravno ljudi brane svoj interes, jer da to proradi ugrozili bi Juzni Tok)...

Stvarno znas dobro problematiku, kako se je to razvijalo, korak za korak ...
Evo gledam i tekst na pakistanskim medijima...

A i ta ti je dobra, Indja nemoze zadovoljiti obje strane, ali kako vrijeme ide cini mi se da ce odkantati SAD i njihove snakcije.
Citam isto da je Indija nastavila uvoz nafte iz Irana, vijest od jucer.
Quote:
Unatoč pritiscima zapadnih zemalja da prekinu uvoz iranske nafte, indijski zvaničnici su istakli da nemaju namjeru smanjiti, niti prekinuti uvoz nafte iz Irana. Ministar nafte i plina Indije kazao je da njegova zemlja neće prekinuti uvoz sirove nafte iz Irana.
Jos jedna prije mjesec dana: http://www.presstv.ir/detail/2013/03...n-oil-imports/
Najvaznije:
Quote:
Indijski ministar energetike, Veerappa Moily, odbacio je napise u pojedinim zapadnim medijima te istaknuo kako će njegova zemlja i dalje uvoziti naftu iz Irana.
Također je istaknuo kako su anti-iranske sankcije, uvedene od strane SAD-a i Europske Unije, stvorile "neke poteškoće" za Indiju po pitanju uvoza iranske nafte, no, naglasio je pred novinarima u New Delhiju kako će Indija osnovati poseban fond koji će se koristiti za nabavu nafte iz Irana.
Dobro ti kazes, sada kada procitam jos jednom tvoj tekst Indija nema druge alternative nego se prikljuciti plinovodu IRI - Pakistan... I jos uz to sto si naglasio: Pakistan se obvezao da pipu neće "zavrtati" čak niti pod cijenu ratnih djelovanja, nevidim zasto se uskoro nebi potpisao dokument i pocele postavljati cijevi i u Indiji...
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom