Pogledaj jedan post
Old 13.10.2016., 11:34   #80
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
@ Bolesna

Možeš li malo pojasniti svoj tijek misli iz posljednjeg posta da bude svima razumljiv ili barem prosječnom čitatelju ovog foruma.
Mogu, kako ne…
Dakle, pisac prethodnog posta, želio je kazati slijedeće:
12. kuća mi se proteže od 22'35'' Lava do 18'50'' Djevice.
Imam u njoj konjunkciju Urana na 10'53'' i Plutona na 13'43'' u Djevici, skoro pa na Asc-u.

Ulaskom progresivnog Mjeseca u to moje 12. polje (simboliku kojega smo vjerojatno svi nabubali napamet), iz temelja se promijenio moj pristup ama baš prema svemu.
Sve ono „skriveno“, „potisnuto“ i „opasno“ što je u simbolici 12. kuće, progresijom Mjeseca, meni je postalo jasno, vidljivo i rješivo.
Pri tome mislim na sebe kao na individuu i na ono što se meni kao takvoj, događalo interno, unutar mojeg života, mojih osjećaja i mentalnog sklopa.
Sve moje dotadašnje sumnje, strahovi, slabosti…
…osjećaji kojih do tada nisam bila svjesna…
…intenzitet snage duha, uma i tijela za koje nisam niti znala da posjedujem…
…kao da su ulaskom progresivnog Mjeseca u to moje polje, odjednom isplivali na površinu i postali mi potpuno jasni i vidljivi.
Ta „psihološka“ faza, trajala je taman toliko, koliko i progresiranje Mjeseca tim početkom moje 12. kuće, odnosno Lavom, a do ulaska u Djevicu, što je trajalo točno od 15.03.1989. do 15.09.1989., odnosno okruglo 6 mjeseci.
Netko bi to „stanje“ opisao kao „proradio joj kliker“, a ja sam to usporedila s „izlaskom iz šutnje“, odnosno izlaskom iz faze „nijemog trpljenja“ i „stoičkog podnošenja“ nanošenih mi raznolikih nepravdi, povlačeći paralelu s onim što se u to vrijeme kolektivno događalo na političkoj sceni, a to je predstavljanje programa nove Hrvatske politike, (kojega je btw, naš prvi predsjednik opisao u knjizi istoimenog naslova promoviranoj 28.02.1989., dana nazvanog i „prijelomni (međašni) datum Hrvatske povijesti“), odnosno s osnivanjem HDZ-a 17.06.1989., dakle točno u tom periodu.

Ulaskom progresivnog Mjeseca u Djevicu 15.09.1989., moj „plan i program“ kako dalje kroz život, počela sam razrađivati u „detalje“, zacrtavši si cilj: naučiti što ne znam, raditi što znam, voljeti što živim i živjeti za ono što volim.
U toj fazi, nailazila sam interno, na raznoliko kamenje spoticanja, odnosno pokušaje osujećivanja tih mojih planova na razne načine, na nerazumijevanje okoline, razna podmetanja, omalovažavanja i tako dalje… Što je kulminiralo mojim snažnim otporom i buntom, kad je 16.06.1990.,
progresivni Mjesec konjugirao mojeg Urana, a sa čime sam usporedila otpor prema balvan revoluciji koja se događala u to vrijeme, odnosno 17.08.1990. kolektivno.

Potom je progresivni Mjesec konjugirao moj natalni Pluton točno 27.08.1990., što je bio trenutak eskalacije mojih unutrašnjih sukoba i mojeg internog „urušavanja“ dotadašnjeg „potčinjenog“ života, što se nekim čudom poklopilo s raspadom SFRJ, kolektivno.

Prelaskom progresivnog Mjeseca preko mojeg ASC-a, 06.01.1991., započela je moja borba za vlastitu opstojnost, interno (neopoziva odluka da se razvedem, asocijacija na 1. Skupštinu Hrvatskog sabora i proglašenje Ustava, kolektivno), što je kulminiralo kad je odmah po prelasku preko ASC-a,
progresivni Mjesec konjugirao moj natalni Mars 19.02.1991. podnošenjem tužbe za brakorazvod, čime povlačim paralelu sa proglašenjem suverenosti i samostalnosti RH i početkom domovinskog rata, kolektivno.

Eto.. To bi bilo to. Uh, alaj sam se raspisala... Al' ja fakat ne znam kako to napisati ukratko.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom