Pogledaj jedan post
Old 06.10.2017., 15:56   #6969
"Apokaliptički jezik" iliti "po naški" - izmišljotine

Quote:
Nepoznati kaže:
pomračila svijet 3 sata, oživljavala mrtvace, pa je i sama oživjela nakon tri dana i hodala okolo...
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Ovo što spominješ je apokaliptički jezik koji se ne smije shvaćati literalno.
Ne smije se shvaćat kao istina što piše, da je Isus oživljavao mrtvace?

Apokaliptički jezik? To je neki novi jezik? Ili muljaža da se ne kaže da su to izmišljotine radi skupljanja poklonika u svoj ideološki tabor?

Ali ti ćeš onda reći da ti nisi rekao da su izmišljotine, jelda?
Ili možda i jesu, ali uskrsnuće i djevičansko rođenje svakako nisu, kao niti Sudnji dan i ostalo, ne?

Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Quote:
Quote:
Nije. To je apologetsko muljanje s "čudesima". Ne mora bit da su bila stvarno čudesa, nego da je bio vrlo vješt mađioničar/opsjenar. Već sam objasnio onaj trik s bačvom u koju ulijevaš vodu a istočiš vino. Ili ona "jako duboka trava" (po Ivanu) u kojoj su mogli sakriti košare s hranom. Kakogod bilo, lažna ili prava čudesa i mirakuli. zapisano je kao da su bila, pa je mogla nastati strahovita FAMA u narodu prema glasinama oko tog Isusa. Što ga opet čini gromoglasnikom. Ali gdje su povijesni dokazi da je postojao? Daj to već jednom!
Cijelo vrijeme ti se iznose, ali si "slijep i pored zdravih očiju".
Netko od nas jest slijep, pored zdravih očiju. Koliko puta su ti vaši "dokazi" prokazani kao nedostatni.

Quote:
Već sam ti spominjao koliko može biti upitna "apsolutna objektivnost" historiografskih kriterija.

Što ti to meni imaš spominjati, kad tvojih apsoluta nema u znanosti, samo vjerojatnosti. Vrlo vjerojatno Isus nije povijesna osoba, pa svakako ne može u povijesne knjige.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom