Pogledaj jedan post
Old 09.01.2005., 14:25   #1
Imam pauka i bubamare za kućne ljubimce

Vec vise od godinu dana u lamperiji na zidu iza mog monitora nalazi se gnijezdo bubamara, ima ih i crvenih sa crnim tackicama i crnih sa crvenim tackicama, svako malo se pojavi jedna ili dvije tu na radnom stolu ili na prozoru pored, neke sam spasavao od mog macka, da ih ne pojede, i one su se tu uglavnom ugnijezdile. Vjerujem da im topli zrak iz mog monitora odgovara, jer on ide direktno na lamperiju.

A prije par dana smo rodjak i ja sredjivali neke softvere na racunaru i ugledali smo malog smedjeg pauka, od tada se doticno stvorenje ne mrda sa mog monitora. Evo bas dok ovo pisem on setka tu po rubovima monitora.
Pretpostavljam da mu je tu negdje i mreza, tamo iza, ne usudim se brisati prasinu iza monitora, ne zelim da mu nesto poremetim.

Mene zanima, mozda pitanje bude smijesno i debilno ali, mene zanima mogu li ja kako hraniti ove zivotinje. Kaze mi mama jucer "daj im mrvica" rekoh, u redu je, ajd idi lezi, umorna si

Moj fanaticni rodjak je inace ljubitelj pauka, ima citave kolekcije enciklopedija o paucima, zelio je nabaviti tarantulu ali mu je djevojka porucila "ako nabavis to cudoviste, biraces, ili ona ili ja". I on mi je rekao da je ova vrsta koju ja imam tu klasicni predator, izbacuje mrezu iz sebe takvom brzinom da bubica koja se nadje u njegovoj blizini za tili cas bude obmotana cirka 200 puta tom mrezom. I ja znam da ovaj stvor upravo sada gleda u mene i misli se kako bi me mogao meziti godinama, mogao bi otici u penziju i uzivati, samo da me kako moze uhvatiti. Ali eto, meni je on sladak.

PS: jebem ti, tek sad mi je palo na pamet, pa ovaj mali predator SIGURNO jede moje bubamare

sta da radim sad? ovo je sasvim novi problem, pa oni ne mogu biti prijatelji sjeca li se neko pricice "bubamara i pauk Gara".
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom