Pogledaj jedan post
Old 13.11.2012., 16:19   #61
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Gdje trebaš reagiraj, idi u školu, traži najbolje za svoje dijete. Bez straha se zauzmi za dijete. Što može biti? No ne skači na svaku glupost jer ćeš tada izgubiti svaki kredibilitet. Ako nekomu baš nitko nije dobar, tada se postavlja pitanje je li problem u svim učiteljima ili u njemu.
Jes, jes, jes. Davno je bilo kad su moji bili klinci od 1-4, ali sjećam se da su imali dvije totalno različite učiteljice. Jedna je tražila nebuloze koje su to ostale i na prvi, drugi i treći pogled. Ako su te nebuloze i imale pedagoško ili odgojno opravdanje, ono se izgubilo u kratkom roku za izvršenje zadatka ili u (ne)davanju uputa: "Mama, rekla učiteljica da ćemo raditi maske. To se radi od balona, papira i brašna." Za nekoga tko to nikada nije radio, totalni xyz.
Ja pitala prijateljicu-učiteljicu kako se to radi i saznala, pa prenijela ostalim roditeljima-neznalicama.

Kad je drugo dijete doraslo do škole dobilo je pravu učiteljicu koja sve zna, ali i sve radi, pokaže, objasni. Iako sam znala, bilo mi je zadovoljstvo slušati je kako fino objašnjava kaširanje. I sve ostalo.

Voila, možemo se ljutit´ i na naše školstvo, i na pojedine učitelje, ali ima ih koji ipak zaslužuju to ime.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom