Tema: Moja baka
Pogledaj jedan post
Old 09.01.2004., 17:35   #8
Jedne se bake sjećam samo kao "brašnare" jer je uvijek nešto mijesila, kuhala i pekla, a preko trideset godina je bila u crnini po kojoj su uvijek svjetlucala zrnca brašna...živjela je u Sarajevu sa svojom kćerkom (mojom tetom) i njenom obitelji i fino ih razmazila. Sjećam se i da je imala dugu bijelu pletenicu koju je motala oko glave i vezala crnom maramom...i da je imala 115 kila-uz ta vaganja nje i njezine sestre od 125 kg vezane su neke anegdote koje moj tata izvrsno prepričava. Kada je umrla, u njezinom zavežljačiću (jednoj svilenoj marami) su pronašli slike nas unučadi, a posebno je bila ponosna što je moja seka dobila ime po njoj. Tata mi često govori da ga posjećam na njegovu majku, jedino je bio jako tužan što se i povijest djelomično ponovila te i ja kao i ona ostala udovica vrlo mlada.
Moja druga baka je ludilo od žene-žao mi je ko psu što ne živi blizu, osobito sada kad je slabije pokretna i kad bih joj željela pomoći. Sve praznike sam provodila kod bake i djeda u Bosni i sve moje najdivnije uspomene su vezane uz njih. Puno bi trebalo mjesta za opisati te osjećaje...Drago mi je da sam od te žene naslijedila-naučila hrabrost, odvažnost, tolerantnost...
Volim te staruhice moja
__________________
...The show must go on...
Puknuchu is offline  
Odgovori s citatom