Pogledaj jedan post
Old 24.06.2009., 15:37   #18
Razvod braka molim pomoc

Dobar dan.
Registrirala sam se jer jednostavno vise nemam zivaca, znam da ce mi trebati odvjetnik za razvod i to vjerujem dobar jer ocito sa sadasnjim bivsim muzem nemogu se nikako dogovoriti.
Da objasnim pricu.
Zivjeli smo kod mojih roditelja 2 godine, nakon toga jos 2 godine u stanu od njegovih roditelja te se konacno vjencali i dosli do magicne brojke 3.
Lani u ovo vrijeme imala sam spontani pobacaj i tu krece po nas vrelo lose razdobljr nekomunikacije, inata i slicnih gluposti u kojima jednostavno vise nismo vidjeli izlaz te smo se odlucili rastati(tj on je rekao da se zeli rastati a ja sam jos uvijek ila apaticna prema svemu i svimate sm pristala na recimo neke njegovoe uvjete)
Situacija je sljedeca...od kako je usao u stan mojih roditelja zivimo zajedno, osnovali smo jedan obrt koji posluje poprilicno dobro, uredivali smo stan od njegovih roditelja (moj otac najvise je posla odradio) ulozili smo zajednicke novce koje smo oboje stekli zajdenickim radom u obrtu te jos jednim pojim pvt poslom.
Nakon toga se zenimo i godinu dana nakon toga prestajem raditi u obrtu i otvaram josjednu firmu.
Pristala sam na usmeni dogovor izmedu nas dvoje da ce me isplatiti za 20k eura iako to nigdje nije navedeno nekim sluzbenim putem, da ne pricam da do danas sve novce nisam dobila ...Tkd sve to vrijedi puno vise alio jednostavno u tom trenu nisam imala snage, sad 6 mjeseci nakon toga mogu kriviti i sebe i njega za sve njega sto se nije trudio da shvati da sam bila u depresiji sebe sto nisam pricala.
Poanta je da sva nasa imovina koju smo stekli od pocetka zaj. zivota vrijedi barem 7 puta vise... Nisam gledala kad smo se usmeno dogovarali njegove knjige , nije donosio nikakve novce u kucu iz svoje firme , ja sam sve radila od svoje... Rekao j da nema vise i da ce propasti...
Da bi sad neki dan gospodin kupio novog mercedesa od kojih 50k...nemoguce zar ne... jos smo u braku ja sam se odselila prije 2 mjeseca, proces nije zapocet nije ni predan ... AKo znate nekog dobrog i fer odvjetnika tkd bi molila da mi se javite na privatnu poruku.
Uz sve to strah me da to sto sam mu rekla usmeno nebi vrijedilo na sudu i dalje ja te novce dobila nisam osim sto smo prodali zajednicki auto i kupili meni drugi tu je dio novca otiso ali i taj auto ako je imovina popola se treba dijeliti i ja nemam nista protiv.Stvarno sam htjela biti fer ali vidim da iz toga nista.Ne fer nego naivna ...
Po zakonu mi pripada pola, postoji li neki popis imeovie koji mogu izvaditi i na taj nacin nesto uraditi,primam bilo kakav savjet

Hvala unaprijed.
sarkica28 is offline  
Odgovori s citatom