Pogledaj jedan post
Old 19.11.2016., 14:23   #69
[QUOTE=Mc Ozy;61250403]
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
Kolega, meni su 63 godine. Ja sam odrastao na hrani iz dvorišta , iz koca, mlijeku s kravlje sise, poznajem uvjete u kojima većina seljaka uzgaja hranu, poznajem i seljake i njihovu neukost, a neko vrijeme i moja se obitelj bavila uzgojem životinja. Zato, ne uči me o nečem što znam bolje od tebe.
A ti ako imaš muda popij sirovo jaje od kumice, ili sirovo mlijeko iz štale, ili nestručno sušen špek i šunku. Sretno !

Naravno da bi povratio svježe mlijeko ispod posrane krave koja mlati repom dok je muzu i koje kaplje s površno opranih ruku kumice i kojem nisu izmjerene, provjerene bakterije što se inače u otkupu mlijeka redovno čini.

Sve se to moglo tamo negdje do šezdesetih godina prošlog stoljeća. Pojavom intenzivne proizvodnje na zapadu, ogromnih kapitalističkih farmi i plantaža pojavile su se boleštine do tad nepoznate na životinjama i biljkama, opasne po ljude. Sve od salmonele, trihinele, ptičje gripe i kravljeg ludila do kuruzne zlatice i moljca, američkog cvrčka i neizlječive, virusne fitoplazme koja upravo uništava hrvatske vinograde. A ti lipi moj uživaj u namirnicama bez štambilja.

Eko proizvodnja i zdrava hrana je nešto sasvim drugo od onog što sugeriraš.
E pa u 63 godine si već trebao shvatiti da je pohlepa začinjena naobraženošću mnogo štetnija od neukosti (mada bi u slučaju naših seljaka prostodušnost bila spretnija definicija).
U jednoj životnoj fazi sam prilično vježbao i gutao sirova jaja a la Rocky i gle-još sam živ i zdrav! Tako da bih drage volje prihvatio izazov s jajima od kumica pod uvjetom da ti na isti način konzumiraš ona uvozna žigosana, možda se posebno oslastiš nekima iz Poljske!?

Ovo tvoje rezoniranje je pogrešno na više razina. Em bi hrana iz sterilnih uvjeta bila štetna za organizam koji bi na duge staze postao krhak i ranjiv, em ako ti zbilja vjeruješ da je primjerice uvozna hrana, pogotovo ona koja ide pravac Hrvatske (nije slučajno da lijepa naša prednjači u Europi po broju oboljelih od raka) uzgojena u perfektnim uvjetima na farmama pod strogim nadzorom EU birokrata, e onda živiš u zabludi i nikakvo objašnjenje tu više ne pomaže. Možda jedino da se takve poput tebe organizirano odvodi u farme koje opskrbljuju hr. dućane. Kao kad su onomad ameri nijemce vodili da vide konc. logore.
Svi znamo da će prije biti da se radi o onoj piletini iz Kine koju preko alibabe možeš kupiti za 4 kune po kilogramu. Ali briga tebe, ima certifikat, to znači da je u redu.

P.S. Mogu se sad nasmijati sebi jer je bilo vremena kad sam razmišljao poput tebe (u dječačkoj dobi dakako). Gadila mi se hrana od moje bake i uvijek sam preferirao ono fino zapakirano i čisto iz dućana. Naravno, od tada sam odrastao i sazrio a život me naučio mnogim lekcijama. Jedna od njih je da ću radije izabrati da mi govno bude na ljusci nego unutar nje.

Koji je k. s ovim pogrešnim citiranjem?
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom