Pogledaj jedan post
Old 09.12.2008., 20:23   #210
Quote:
Zogi kaže: Pogledaj post
Cao!
Operacije mikroadenoma hipofize se rade kroz nos od '76 godine i prvu je izveo dr. Ludecke DK (ako o njemu nesto trazite u kucajte LUDECKE DK).
Svih ovih godina postupak je isti kao i sto sam napisao. Kazem 20 m gaze! E sad nisam bas merio metar dva odstupanje to je to. Ali to nije strasno verujte mi. Moze se desiti da postoji 2 i vise adenoma odjedanput, stim sto je jedan na hipofizi a ostali rasporedjeni po supljini u kojoj se hipofiza nalazi. Ja sam imao ukupno cetiri. Chusingov sindrom je tezak oblik adenoma hipofize i usled gubitka kalcijuma i nastanka osterosporoze najtezeg stupnja moze doci do lomova, ja sam imao naprslinu vise se nesecam kog prsljena tacno. Smanjena je pokretljivost ili ste totalno nepokretni. 8 Meseci sam bio nepokretan i morao sam ponovo da ucim da hodam bio sam srecan kao malo dete.
Sto se tice strucnosti! Pa tu nemam poima sta da ti kazem!. Kada sam se '93 operisao u Hamburgu, bio je jedan momak iz Hrvatske, ucio je posao od dr. Ludecka, zaista se nadam da sada on radi te operacije u Zagrebu jer je ucio od najboljeg. U Beogradu pa bas i nije sjajna situacija i svako ko ima novac odlazi za Hamburg, a mene su ti Beogradski strucnjaci i operisali i nista mi nije bilo bolje naprotiv. Te godine je bio haos na Balkanu jedva sam nekako dobio vizu i otisao . Postoperativni tok je takav da jednostavno zbog zapusenog nosa ne mozes kvalitetno disati a ni jesti niti spavati. Pa barem u mom slucaju kad je operacija dobro uradjena ,boli vas ocna supljina i svetlost mi nije prijala, a i bilo mi je strasno muka, medjutim to sve prodje vrlo brzo. po vadjenu gaze iz supljina nosa dobice te taj plasticni osecaj i bice vam pun sekreta cvrstog, dace vam vec da se namazete a sa sekretom samo polako nista na silu.

Toliko od mene ! SVE NAJ
Sve kužim,samo mi nije jasno 20 m gaze,znaš ti koliko je to? To je...nemoguće,di bi mi to stalo sve ....ugl.hvala na željama,ja se nadam da će na kraju bit sve Ok,a reci jel ima kakvih promjena kod nosa nakon operacije,mislim na izgled....ili nešto slično?
misterious_zg is offline  
Odgovori s citatom