Pogledaj jedan post
Old 11.01.2017., 13:54   #38
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post

Ovaj se sakrament također zove i “kupelj novoga rođenja i obnavljanja po Duhu Svetom” (Tit 3,5) jer označuje i ostvaruje ono rođenje iz vode i Duha bez kojega nitko “ne može ući u Kraljevstvo Božje” (Iv 3,5).
Nanovorođenje nije istovjetno s krštenjem. Sam citiraš: "...(bez toga) nitko ne može ući u Kraljevstvo Božje".
Kada Isus kaže nitko, onda to znači baš to - nitko (nema izuzetaka). A vidimo da ima (barem jedan) koji je ušao u Kraljevstvo Božje bez krštenja (vodom ) - dakle, ne štima ovakvo objašnjenje.

Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post


Što se tice spasenja ,sigurno spašen ,ne postoji po katoličkom nauku,ono sto se uci ,a vezano za spasenje je kao što je i sam Apostol Pavao napisao: Sa strahom i trepetom radite oko svoga spasenja.

Do smrti i suda Božjeg ,nema sigurnosti da je čovjek zasigurno spašen.



Poslano sa mog SM-G355HN koristeći Tapatalk
Sigurnost spasenja ne postoji po katoličkom nauku, ali se onda s tom naukom oštro sukobljavate sa mnoštvom Isusovih tvrdnji, kao i sa tvrdnjama apostola i piscima Novog zavjeta.
Naravno da RKC neće prihvatiti "sigurnost spasenja" jer bi onda palo u vodu veliki niz učenja, prakse i izvora prihoda (naročito izraženo u srednjem vijeku, ali i danas).

Citat, što si ga stavio iz poslanice Filipljanima uopće ne potkrepljuje tvrdnju o "nesigurnosti spasenja".

Quote:
Tako, ljubljeni moji, poslušni kako uvijek bijaste, ne samo kao ono za moje nazočnosti nego mnogo više sada, za moje nenazočnosti, sa strahom i trepetom radite oko svoga spasenja
Fil.2,12

Quote:
Robovi, slušajte svoje zemaljske gospodare kao Krista - sa strahom i trepetom, u jednostavnosti srca.
Ef.6,5

Quote:
I njegovo je srce prema vama još nježnije kad se sjeti poslušnosti svih vas, kako ga sa strahom i trepetom primiste.
2.Kor.7,15

Izraz, "sa strahom i trepetom" ili iz drugih prijevoda "strah i drhtanje" nisu kukavička ropska podložnost i bijedan strah, nego dužno poštovanje i strah da se ne uvrijedi nekoga (da se ne povrijedi nečija ljubav).
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom