Pogledaj jedan post
Old 15.09.2008., 07:59   #11
Quote:
Leviathan Black kaže: Pogledaj post

Prizivanje duhova pomoću čaše i abecede (wigi board) često doživljavamo kao zabavu i mnogi od nas su to pokušali ili će pokušati.
Je li to tako bezazleno i mislite li da je to dobar oblik zabave?

Citat iz Biblije: "Neka se kod tebe ne nađe nitko tko bi kroz oganj gonio svoga sina ili svoju kćer; tko bi se bavio gatanjem, čaranjem, vračanjem i čarobnjaštvom; nitko tko bi bajao, zazivao duhove i duše predaka ili se obraćao na pokojnike. Jer tko god takvo što čini gadi se Jahvi; zbog takvih odvratnosti njih i goni ispred tebe Jahve, Bog tvoj."

Nisam nikad prizivao duhove, ali neki od mojih dobrih prijatelja jesu. Svi na kraju imaju isti zaključak: nikad više!
Često se dogodi suprotno željenom cilju, a to je dobra zabava. Počne puhati hladni vjetar, lupaju prozori i vrata, lete predmeti po stanu (što naravno izaziva strah kod svih). Teži oblici zlostavljanja duhova su nanošenje fizičke boli, pa čak i opsjednutost (psihički problemi).

E sad, svako ko vjeruje u Boga vjeruje i u zle duhove i sile, pa prema tome nebi ih trebao pokušati pozvat. Isto tako, nevjernici ne bi trebali zvat jer od početka znaju da se ništa neće dogodit. A ipak, ljudi to jako često rade. Zašto?

Ja npr. ne želim zvat duhove iako nisam baš neki vjernik, al opet me strah i ne želim izazivat ništa što na kraju mora ispast loše.

Imate li vi kakva iskustva sa prizivanjem duhova predaka, zlih duhova, demona, izgubljenih duša.....i koja je svrha tog prizivanja?
nemam iskustava sa prizivanjem duhova..
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom