Pogledaj jedan post
Old 14.10.2007., 21:45   #36
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
DARU rekla si
...ono što će djevojka tolerirati svom dečku i smatrati normalnim kao žena neće više. Da ne pišem eseje i ne nabrajam ali od potrošnje novaca, preko druženja, pa do korištenje slobodnog vremena, odjevanja, zabave, hranjenja, prijatelja, prijatljeica .... odjednom svagdje se postavljaju ograničenja.

Gdje si bila, kad ćeš doći, kud ideš, tko ti je ta, zašto se ovako kasno vraćaš? koliko si potrošio,?zašto si to kupio bez da me konzultiraš?, zašto me nisi pitala? obavjesti me, javi se, zašto si išao sam, a mene nisi poveo... zašto pričaš sa tom ženom ....ne razgovaraj s tim muškarcem, ne sviđa mi se.... makni te cipele... zašto ne ideš s menom u kazalište, promjeni kanal, masiraš me tim utakmicma, više voliš nogomet od mene ... ne jedi na kauču... opet moram kupiti mrvice... zašto si opet na telefonu .... opet izlaziš sa prijateljima, a ja ...

Potpisivanjem papira država i društvo vam daju pravo da zahtjevate polaganje računa jedno drugom.

To polaganje računa narušava osobnu slobodu. Iznakazuje ljubav. Uništava ljepotu. Ta kontrola ponižava partnere. To nasrtanje na osobne granice čini brak ružnim a partnere nesretnima. Pa ti kaži da to nije tako, ali ja ću te pitati pokaži mi te golubiće koji su živjeli happily ever after....
Ne nameće takav odnos društvo, ni papir. KARAKTERI i OBAVEZE koje dolaze s vremenom mogu nametnuti takav odnos. Jer - ako živimo zajedno, s papirom ili bez, ako dijelimo sve - onda se i DOGOVARAMO oko svega. Ja mogu svojeglavo reći "Kupila sam si štikle od 3000kn!" A on mi može odgovoriti "Neka si draga, ja sam baš u dućanu spraćkao 7000kn na laptop!" - samo je pitanje onda šta ćemo ostatak mjeseca jesti i piti i čime ćemo platiti režije, odnosno - tko će nam hraniti djecu jednog dana. Dakle - dogovor! Izražavanje želje, dogovor oko realizacije - i stvar klapa! Samo često se dešava da jedan partner uzme sebi dovoljno slobode za "ne polaganjem računa" na uštrb onog drugog. Onda to nije suživot - nego teror! Idi ti brate mili kud te volja - nitko ti ne brani da popiješ cugu s dečkima nakon posla... ali - zašto misliš da to i JA ne želim - bar ponekad? Gukni golube koji su ti planovi, pa da i ja mogu svoje nešto isplanirati ponekad, a ne da sam dežurni babysitter, spremačica, peračica, kuharica, puš...ca - a da se svijet vrti oko tvog dupeta! I onda žene počnu "Gdje si? S kim si? Do kad si?" - jer PRETJERUJU u svojoj slobodi. Onda - nisi trebao BIRATI da ćeš s nekim živjeti (ženio se ili ne ženio) - onda živi SAM pa radi SVE po svom. Sloboda je relativna stvar. I - divna je dok ne ugrožava - slobodu onog PORED NAS, to mogu biti čak i naši roditelji, cimeri... a kamo ne osoba s kojom biraš da ideš kroz život.
Pričamo o toleranciji djevojke i dečka - koji NE žive zajedno, a to nije nikako ISTO kao onda kad se dijeli život. Čak i BEZ papira - ta ista djevojka bi nakon nekog vremena počela bar NEŠTO od toga pitati. Ako ništa drugo - iz praktičnih razloga. Zašto da cijelo popodne stojim kraj šporeta i nakuhavam ručkove i večere - a da on na kraju dođe u ponoć i legne u krevet bez da pojede? Jer - je jeo vani... Praktični razlog - "Dragi, gdje si? Aha! A hoćeš li doći kući na ručak? Nećeš? Doooobrooo! Odoh ja laprdat po dućanima, a ne mijesit njoke!!!" - i svi happy!
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom