Tema: Kajmak
Pogledaj jedan post
Old 10.09.2003., 15:53   #14
Quote:
dr_skank kaže:
..znam o čemu tipkaš..imao sam prilike biti malo vani i skužio da smo mi opaki gurmani..isfurao bi jednu pravu čevabđinicu među svim onim kebabima..pa ne možeš reći da se da usporediti a kebabi se klopaju ..neki ljudi možda ne vole neku egzotiku..ovo su mesne delicije, a mesoždera je brojčano više
Tu se potpuno slazem. Ima dobrih kuhinja u svjetu, ali znaju bit jednolicne. Hrvatska je pokupila utjecaja sa svih strana, K und K jela tipa schmarna, razna mesa a'la vild, buhtle, itd, gomilu taljanskih (dalmacija, primorje, istra), turskih, francuskih (za vrijeme napoleonske okupacije dijelova hrvatske)...

Kaj god kuham kad pozivam ljude sto je nama bila svakodnevna klopa, oni skroz polude. Kako lizu prste od raznih gibanica i zeljanica, od purice s mlincima, vruce buhtle i topli kakao po zimi, a tek cevapi... Kad mi je firma radila rostilj-tulum ja sam se prijavio da radim cevape. Razni bliskoistocni su podjebavali, sto zna bljedoliki sto je to kebab, ali su brzo zasutili kad su krenuli prvi sa rostilja. Njihovi kebabi su prepuni zacina, uopce se ne osjeti meso. Ili kad sam radio bosanski lonac, ili govedinu a'la wild sa knedlima od kruha... Ili kad sam napravio obican riblji rostilj, svakodnevnica na moru, skuse, srdele, arbuni (super kao predjelo), blitva, neka salata sa paradajzom, bevande i gemisti... Kako su svi zjevnuli, nisu znali da riba na rostilju moze bit stvarno dobra. Cak su poludili na obican poriluk cuspajz ili gravce na tavce.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom