Pogledaj jedan post
Old 20.05.2012., 00:01   #56
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
zapravo ne, već sada se neke od njih afirmiraju kao prilično elitističke, odlično plaćene i cijenjene (kuhari, frizeri, vizažisti, fotografi, barmeni...samo što to nisu oni kuhari, frizeri, vizažisti...koji završe trogodišnju/četverogodišnju stukovnu školu i to je to za cijeli život)
I meni se nekako cini da te (neke) strukovne skole stvarno idu naprijed i da dijete kada iz njih izadje ipak zna nesto ...koliko-toliko. Reciomo vidjeh (i to prije par godina) na Ambijenti, mlade stolare...kako imaju komjuterizirane strojeve, programiraju obradu drva...i tako to...i izrede ti sto zelis.
Ako zelite krevet od punog drva obratite se stolarskoj (ne znam kako se u stvari zove) skoli u Zg ...ja sam kupila jedan stokrl i drveni Dinamov znak...samo zato jer su mi bili super...pa ajde da im nesto kupim sa standa...

Tako bi i trebalo biti...da ne izadju svi iz OS s peticama i da svi imaju mogucost upisati sve...jer jasno je da nisu bas svi odlicni. Vec bi trebalo biti davno prije iskristalizirano koje su cije mogucnosti, pa da samo nekolicina onih najboljih ode u gimnazije i postanu (mozda) doktori i sl. A da oni koji ipak nisu za to...budu usmjereni u ono sto je za njih. Masovno poklanjanje ocjena i bezbroj odlikasa...samo sve kvari...sto nekome vrijedi otici u gimnaziju i onda se tamo muciti, a bio bi odlican stolar, kuhar ili nesto...
A ako se na vrijeme posloze stvari, smanji tj. onemoguci navala na gimnazije i popularizira ovo drugo...bilo bi imo bolje. Vani vec iza 5-6 razreda krene selekcija i zna se tko ce dalje u gimnaziju, tko u neku drugu skolu...
kajpa is online now  
Odgovori s citatom