Pogledaj jedan post
Old 30.07.2013., 13:40   #9281
Quote:
bedacha kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Tata je preko 3 tj. u bolnici, primljen je zbog ascitesa i povraćanja. Vadili su mu vodu (sveukupno je izvađeno oko 18l), u vodi je nađen mali broj malignih stanica. Rađena mu je kolonoskopija, bronhoskopija, gastroskopija, CT abdomena, glave, toraksa, rendgen, svi nalazi su uredni i u skaldu sa godinama (65g).
Prvih 10ak dana u bolnici je povraćanje prestalo, pomalo je jeo, pio, onda je počelo stalno povraćanje, prvo više ništa nije mogao pojesti, a kasnije niti popiti jer bi sve u kratkom roku povratio.
U petak je napravljena pretraga kontrastnom tekućinom (ne znam kako se zove) i ustanovljen je ileus, hitno je odvaden na operaciju, ali ga je kirurg samo otvorio i zatvorio Rekao je da nije imao što napraviti jer je sve prepuno tumora, uzeo je uzorak i sad čekamo nalaze
Prognoze su grozne, kirurg nije siguran ni da će tata dočekat kemoterapiju, a bome ni da li će se onkolog odlučit na kemoterapiju, ali tata se osjeća super, ništa ga ne boli, odlične je volje, priča, izgleda daleko bolje nego kad je bio doma. Zapravo osim ileusa nema nikakve druge dijagnoze, ne mogu pronaći primarni tumor i čini mi se da su doktori zbunjeni jednako kao i mi
Zanima me da li je netko upoznat s takvim slučajem i gdje bi se još mogli javiti za savjet?

Hvala!
Apsolutno nisam kompetentna davanje savjeta, ali znam da u našim bolnicama, nažalost, postoji značajan broj krajnje nekompetentnog osoblja, uključujući i kirurge, tako da je sasvim moguće da imate razloge za radost jer taj kirurg možda pojma nema što je vidio.

Moja tetka je nedavno dobila dijagnozu CA pluća s metastazama u koju su se klela tri radiologa, a naknadno se ispostavilo da je pogrešna i da stvar uopće nije maligna.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline