Pogledaj jedan post
Old 11.01.2017., 11:12   #30
Možemo li i mi koji smo zarobljenici osloboditi kolegu Sigmunda iz mreže u kojoj je zarobljen ?

Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Poštovani kolege, ja znam što je koštana srž, ali mogu samo nagađati što je "pragmatična srž". Misli li se na esenciju, ili nešto drugo? Esencija je metafizički termin, a srž nije.



Poštovani kolega Parsifale, valjda je jasno da radite logičku pogrešku ako iz moje nespremnosti da se odreknem imovine u vašu korist izvlačite zaključak da ja mislim kako moja imovina ima neku "srž". Ako predmet razmatranja nema "srž" (što god to bilo), onda ne vidim kako iz te činjenice proizlazi nužnost mog odricanja od istog predmeta. Tim više što "srž" ovdje uopće još nije ni definirana.
Veleučeni i veleglavati kolega Sigi,

Ja sam karikaturalnim primjerom iz života htio pokazati da je vaša izjava kako ništa nema srž apsurdna u praktičnom smislu ,a usuđujem se reći i u filozofskom.

TO što mi nismo definirali srž ni malo me ne brine jer se ni vi niste nikada odredili prema mom učenom eseju u kojem sam objasnio i dokazao da je i definicija i definiranje ustvari obscurum per obscurius.

A poznato je da ste vi odredili stroga i samoproglašena pravila u kojem u obraćanju s vama smijemo operirati samo s realnim brojevima a svi ostali vas ne zanimaju jer se navodno ne mogu prikazati ''racionalno''.

I rekli ste da moramo igrati po tim pravilima ,a ako nećemo onda kršimo VAŠA pravila igre i kao takvi nemamo se pravo igrati filozofije s vama

Ali da se vratimo na vašu ničim argumentiranu i ničim razrađenu izjavu ''Ništa nema nikakovu srž .''

Nasuprot vama imamo gospon Ljubu i gospon Buddhu koji daju izjave kojima se ne slažu s vama.
I zašto bih ja vjerovao vama a ne Buddhi ili Ljubi. ?

Da vas podsjetim:
gospon Ljubo kaže da je sve ama baš sve čuvena SVEST sa svojih čuvenih 7 sposobnosti . Nije li ta Svest o kojoj govore gospon Ljubo i gospon Planck ta ''srž'' koju vi negirate
===
slično našem Ljubi

gospon Buddha kaže

POSTOJI O REDOVNICI, i dragi kolega Sigmund, NEROĐENO, NEUNIŠTIVO, NESASTAVLJENO , SLOBODNO...prvobitno ...NEPROMJENJLJIVO. Kada, o Sigmunde i o skeptiče i o redovnici, ne bi postojalo neunistivo,prvobitno, NEPROMJENNLJIVO ne bi postojao izlaz iz ovog svijeta koji je propadljiv,PROMJENJLJIV, sastavljen,...

Buddha je , MENI SE ČINI, ovdje govorio o nirvani ili o ''srži''

vrlo grubo mozemo reci da je onda nirvana kao ''bog otac '' (tj temelj svega)

kao muslimanski ALLAH



KAO PLOTINOVO ''JEDNO''

KAO TAO - lao tsea

===
Oke ,priznajem Sigmunde da sam na skliskom terenu kada sam na tanak led postavio tao i allaha i plotinovo jedno ali moja poanta je

Vi negirate ''srž'' ičemu, a Buddha i Ljubo kažu da ''kornjača'' na kojoj sve stoji jest ''srž''

osim toga Buddha mi djeluje uvjerljivije od vas

on kaže

ISTINA KOJU SAM NAŠAO I DOŽIVIO JE POPUT NEKTARA-
TA ISTINA JE DUBOKA,UMIRUJUĆA,JEDNOSTAVNA,NEPOBITNA ,I SLOBODNA OD SVIH ELABORACIJA INTELEKTA

Vidite kako Buddha odbija da se igra mora igrati po vašim pravilima logike i ''razuma'' i definiranja i čak vas upozorava da ste kao i svi filozofi zarobljeni u mreže svojih koncepata.

(Još kao damoklov mač visi nad vama moja buduća tema o kletvama protiv filozofije i hegela koje su izrekli buddha, hamvaš, niels bohr , brian magee i parsifal TM )
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom