Pogledaj jedan post
Old 21.05.2012., 22:31   #967
Quote:
elloco kaže: Pogledaj post
Ma nismo svi trijezni, evo ja sam pijan

Ustvari nisam pijan al sam na liječenju. Pio sam 20 godina. Ispočetka pomalo, nekad vikendom, pa svaki vikend, a onda nekad i radnim danom. Nije tako bilo non-stop, bilo je i nešto prekida od koji mjesec ili tjedan.
Nisam skužio kad je bila ta granica iako sam zbog alkohola napravio puno gluposti, uglavnom štetu sebi i ljudima oko sebe. "Planirao" sam i prije otići na liječenje, ali mi alkoholičari smo veliki manipulatori tako da i sami sebe ubijedimo u nešto. Došlo je do onog "mogu i sam prestati". Onda sam opet pio manje, pa se počeo jače napijati. Na kraju sam odlučio otići na liječenje. Ustvari me žena pogurala, a i meni je već dopindilo. Dogovorio termin, a pošto je termin bio za mjesec dana, u tih mjesec dana sam se još 2 puta ružno napio i par puta pomalo. To mi je bio oproštaj.
Sad sam mjesec dana na terapiji, pijem antabuse, sviđa mi se kako ljudi tamo rade i bolje mi je. Puno mi je lakše uz stručnu pomoć. Ne mislim više uopće piti jer mislim da sam popio i previše za jedan normalan život, a pošto sam bio neumjeren, sada više nemam. Pojeo sam svoju polovicu čokolade a drugi je još imaju jer jedu polako. Sam sam si kriv
lakse nego sto, jer ja evo skoro dvije godine kako ne pijem, a prije ovog lijecenja sam isto tako presto piti na skoro godinu dana, i nakon godinu ne pijenja sam pokuso biti umjereni potrosac, ali ne ide, jerdnostavno kad ne pijem mogu bez alkohola, ali ako popijem samo jednu ne idem doma dok se ne napijem pravo, i sad uuz lijecenje znam da ne mogu biti umjereni potrosac i svakim danom sam uvjereniji da necu vise nikad ni okusit alkohol, e da smo znali. samo nismo, ustraj u svome naumu, jer nam je puno bolji zivot bez allkohola, a i jos ako se ima djece, tu ne smijemo faliti, a uz alkoholo masu stvari propustimo bitnih, jer ne vidimo nista, puno alkoholu dajemo a ne dobijamo nista od njeg samo glavobolju koja je najeftinija, a di su nam zene i djeca prijatelji koji polako ali sigurno bjeze od nas...
Otriježnjeni is offline  
Odgovori s citatom