Pogledaj jedan post
Old 06.04.2017., 11:10   #19
Quote:
mianova kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Nova sam ovdje i još se ne snalazim u trudničkim vodama pa nisam sigurna ni hoću li na dobrom mjestu postaviti pitanje
Bila sam na prvom pregledu trudnoce (ovo mi je prva trudnoca) i cim sam usla ginekologica mi je rekla da sam "bezveze" dosla jer ona ionako jos uvijek ne moze nista vidjeti. Iskreno, malo me to sokiralo...gdje god pogledam na Internetu ipak postoje podaci kako bi se beba trebala razvijati. Osim toga, prema zadnjoj menstruaciji sam trudna 6 tjedana i tako mi pise u trudnickoj knjizici, a doktorica mi je rekla da sam 4+3. Shvacam da nisam stvarno trudna 6 tjedana ali sam se malo prestrasila jer nisam sigurna je li ok da se "nista ne vidi" ni sa ta 4 tjedna iako svemoguci internet tvrdi da kod nekih vec pocne kucati srce (u 6.tjednu od zadnje menstruacija).
U jednom trenu mi je okrenula ultrazvuk i rekla "eto, vidite da se nista ne vidi" iako sam i ja kao potpuni laik vidjela dva kruga, jedan vec i jedan puno manji... ali ne znam je li to sve sto se treba/moze vidjeti na prvom pregledu?
Prvo ja bih promjenila dr. Sam pristup prema pacijentici joj uopce nije ok i nema se tako pravo ponasati.
Drugo, mozda jesi po zm 6tj trudna ali ti je mozda O kasnije bila i samim time velicina ploda je manja. Kao sto je rekla dr 4+3. U tim tjednima ne moze se nikako vidjeti otkucaji srca, odbsono April i cure su ti pojasnile. Za 2-3tj odi ponovno ma pregled. I imaj na umu da ce ti se trudnoca i termin gledati prema zm, mada ce biti bebica nesto manja.

Quote:
-Aya- kaže: Pogledaj post
Malo sunce vidim da si napisala da ces u petrovoj roditi...i ja cu
Kad ti je termin? Ja sam prvo rodila tamo pa se vracam opet.

Quote:
Marmika kaže: Pogledaj post
Moze jedno pitanje?
Ja nisam išla ni na kakve probire i testove na genetske bolesti. Kasnije mi dokica nije spominjala nikakve probleme ili upozoravala na bilo sto. Sve je bilo ok. Da li to znaci da je s bebom sve ok, odnosno, da li bi ona uočila da beba npr ima Downa ili nekakav drugi poremećaj.
Drugim riječima, moze li se uzv pregledom uočiti malformacija prije rođenja djeteta?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Nazalost ne mogu se ultrazvukom vidjeti malformacije. Za Down se oki 12tj mjeri nuhalni i ako te mjere nisu ok onda se savjetuju oni testovi koji opet ne moraju 100% dati tocne podatke.
Malo Sunce is offline