Pogledaj jedan post
Old 28.06.2017., 09:39   #32
Utjecaj "egzodusa" na rast plaća, standarda i robusnosti na krize u Hrvatskoj

Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Kako to izgleda kad se iz Hrvatske preseli u London:



Davor me preporučio za posao pomoćnog kuhara u jednom talijanskom restoranu. Tako je sve počelo. Na tom poslu uopće nisam bio sretan. Već sam prvog dana shvatio da me čeka nezamisliva količina posla. Bio sam još balavac. Na posao sam dolazio u 7.00, a onda sam cijeli dan rezuckao povrće i prao suđe. Chef mi je tek nakon nekoliko mjeseci, kada sam se dokazao, dozvolio da režem meso, što je bilo posebno priznanje. Najgori posao čekao me u ranim jutarnjim satima, kada se restoran zatvorio.

Onda sam morao oprati crno suđe koje je stajalo u šest ogromnih sudopera. Iz restorana sam uglavnom odlazio u tri ujutro. Otišao bih u stan, odspavao dva sata i odmah se vratio na posao. Radio sam između 16 i 18 sati dnevno i zarađivao 500 funti tjedno. Živio sam u stanu u Bayswateru, kvartu nedaleko od Hydeparka i Sohoa. Stan sam dijelio s nekoliko cimera. U Londonu sam ostao oko godinu dana. Svakih nekoliko mjeseci mijenjao sam posao.




http://www.telegram.hr/price/kao-kli...a-u-hrvatskoj/


Odlicno. Sada se sretan moze vratiti natrag u hr matrix i s poslom u Konzumu ili kod Bose moze nastaviti prehranjivati/pohranjivati uhljebcice. Zemlja sunca, mora, riba i klapa konacno ide naprijed. Iz egzodusa u blagostanje


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom