Pogledaj jedan post
Old 21.07.2017., 19:39   #24
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Ma kolega, ali to nitko ne spori.

To jest angloamerički projekt i to nitko ne spori niti u Višegradskoj grupi.
Jednostavno, to su države koje Njemačka i Rusija gaze kroz povijest. One nemaju nikakav, ali nikakav izbor nego se okrenuti Americi. U Njemačkoj je tiha, ali vidljiva prusizacija društva, sve otvorenije se priča o revizijama ratova, a sve su glasnije grupacije koje ponovo zazivaju povrat ''istočnih zemalja''.

Meni je jasno da ih se u Srbiji ismijava jer je rusofilija zamaglila nekima vidike, pa je nekima ok da Rusi sve to gaze.

Mi imamo drugačije poglede na sve. Meni je savršeno jasno da vi idete pod njemačko-ruski utjecaj, ovisno ili ne što picousti misli. Valjda vam je nakon Trsta jasno da proširenja EU nema, da će Vučić dobiti privatnu igračku u vidu zapadnog Balkana samo da ga se drži u zapadnoj orbiti. Mi tu nemamo što tražiti.

Nadalje, naši u BiH će dobiti pomoć koju joj možemo dati. Sukob s Njemačkom je i nastao radi Bosne i Hercegovine, guranja unitarizma, a Njemačka radi svog mira u kući i zadovoljavanja muslimanskih interesa će i vama uvaljati građansku BIH. Njemačka direktno radi protiv nas i vrijeme je da ih se odgurne od sebe.

Stvar je da se EU dijeli na podunije. Njemačka je i po treći put glupa, naivna i blesava. Izgubit će i ovaj put. Dva puta smo ih odabrali, dva puta izgubili i dva puta pretrpjeli katastrofalne posljedice, teritorijalno, demografski, ekonomski. Trećeg puta više ne smije i neće biti. Zato i prelazak na američku stranu.
Njemačkoj su Angloamerikanci uvaljali k***u usta. Macron, prema svemu sudeći neće biti Merklčina pudlica, zaboravlja se da je Francuska povijesno duboko vezana za Ameriku i da je u dva rata odabrala angloameričku stranu. Njemačka je ponovo sama, Rusija im neće pomagati jer nema nikakav interes da EU bude čisto njemačka prčija.

Hrvatska je vezana za Srednju Europu, 70 godina Jugoslavija ne može izbrisati 1000 godina vezivanja za srednju Europu i zapadni kulturni krug.
Zadnji sam koji cu ovde braniti Nemacku, pogotovo Merkel... o cijoj politici mislim sve najgore... ona je u dobrom delu i kreator krize EU, i razlog zasto je Britanija uhvatila maglu i vratila se savezu sa Amerikom...

Kazes male zemlje nemaju opciju... da, mislis da vas sad neko pita gde vi zelite... to pitanje sta "vi" zelite su resili instaliranjem Kolinde... ona ce raditi ono sto joj kazu, za sta je i postavljena tu... postoji tu sad pitanje Plenkovica koji je EU namesnik, dal ce tu doci do frikcije, ali generalno, to se sve resava na mnogo visim instancama, u odnosu na to koji su vasi interesi... oni na globalnoj tabli ne postoje... postoje sahisti, sahovske figure... Poljaci su lovac, a ostali manje vise piuni na tabli...

Da je to jedan autohtoni pokret srednjeevropskih naroda, koji zele svoju samostalniju politiku, svoj glas... nije, ovo je kako si rekao - angloamericki projekat, koji ce mozda srusiti nemacku dominaciju, ali pitanje je sta ce novo, i jos vaznije, sta ce bolje napraviti... racunajuci ko su mentori toga, i koji su im interesi...

Interes Amerike sasvim sigurno nije stabilna i prosperitetna Evropa... ona im je konkurencija... ali ce zato pod ovim projektom objediniti nezadovoljstvo, i neke stare rane iz proslosti, i preko toga gurati iskljucivo svoje interese... a to je nered, i na ruskim granicama, i u samoj EU...

Vama je to emocionalno prihvatljivo... Srednja Europa, sto dalje od Balkana i neke nove Sugoslavije... lako ce na tim emocijama kupiti puk... ali sta ce biti posle... ajde videcemo...
DzonziBG is offline  
Odgovori s citatom