Pogledaj jedan post
Old 16.08.2017., 19:53   #30
Quote:
Robert31 kaže: Pogledaj post
Pa, otprilike smo na taj način bili dobri. Ponašali smo se civilizirano i s toplinom prema njima( više ja, manje njihov nervozni otac) , ali smo međusobno loše funkcionirali.
Što se ovih zločestih klinaca tiče, sretala sam i ja takve još od vrtića svojih klinaca. Sjećam se jednog Jerka od tri godina, lijepog dječačića , koji je bijesan što mama nije stavila gumicu na Jugi oh karte počeo histerizirati , psovati i tući je. a kad se teta umiješala , samo je procijedio kroz zube prijeteći ...začepi kurvo..
I tad sam se pitala što je dovelo do toga. A pitam se i sad. Moji fala Bogu tada nisu bili takvi. Najveći nestašluk i neposluh je bio kad nisu spremili igračke za sobom.
O temi odgoja djece i neodgoja razmišljam godinama. I čini mi se da što ide vrijeme dalje da se griješi sve više. Od krutog odgoja kojem djeca ni njihov život nisu vrijedili ništa, dolo se na to da se djecu tretira kao prinčeve i princeze koji imaju samo preva , a obaveza nemaju.
O ovome sam pričao ranije u svojoj temi o osjećajima kod muške djece.
Danas su metode odgoja totalno zakazale jer se roditelji NEMAJU VREMENA baviti djecom. Igračka, tv i mobitel ne mogu zamijeniti roditelja, a roditeljima kojima se poručuje da je udariti dijete zabranjeno i kažnjivo percipiraju u svojoj gluposti da je ispravan odgoj dati djetetu sve što poželi. I onda se pitaju u čudu, zašto je takav pa sve sam mu dala. Nisi, nisi mu dala osnovu, odgoj, poštovanje, zdrave temelje vrijednosti. Odgojila si razmaženo derište koje nema nikakvih granica u bilo čemu. Kada je ljuto uzima sebi za pravo da tuče, udara, psuje, kada staviš bombone na stol tada percipira da je cijela kutija bombona samo za njega. Na takav način odgajamo monstrume, radimo upravo suprotno onome što su starije generacije radile djeci. Tukle su ih nemilosrdno kako bi ih maksimalno ograničile i naučile nametnutom redu i pristojnosti, ne smiješ bez pitanja, nije sve za tebe, ne smiješ uzeti, misli prije na druge itd.. I dok starije generacije nose veliku bol u sebi ali žrtvu smatraju normalnom i poželjnom, današnje generacije ne žele se žrtvovati zbog bilo čega, i kako će takvi ljudi sutra osnovati vlastitu obitelj, kako i na temelju čega..?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom