Pogledaj jedan post
Old 25.09.2017., 12:04   #18
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Teško mi je povjerovati da ti je banka sama uplaćivala iznos salda za vođenje računa
1) redovite obavijesti o prometu po računu šalju se u periodu i distribucijskim kanalom kojeg je klijent sam odabrao.
2) zakonski rok za odgovor na reklamaciju je 15 dana od zaprimanja, a ovakvi komplicirani slučajevi idu direktno u pravnu službu
3) možeš biti razočaran sam sobom jer je vrlo neodgovorno o tebe, kao bivšeg klijenta da ne vodiš brigu o svojim obvezama i računima. Ukoliko ti račun nije bio potreban, trebao si ga odmah zatvoriti i ćao zdravo
ad uvod) upravo je to razlog što je došlo do tog duga, dakle, klijent nije godinama dobivao nikakve obavijesti jer duga nije bilo. pretpostavljam da je banci iz nekih drugih razloga poslovno zanimljivo prebrojavati nepostojeće klijente...ono, hvalimo se da imamo x otvorenih računa, a u stvari 10% njih je neaktivno...nije mi jasno kako je to moguće, ali izvadak iz dnevnika ne laže
ad 1) riječ je o proizvodu koji je u doba kad se ugovarao bio besplatan, a naknadno je postao naplatan, naravno, odlukama Banke
ad 2) nije naglasak na roku, nego na tome da se u ovom slučaju banka pokrila po ušima, pretpostavljam zato što nije bila u pravu
ad 3) ovaj slučaj neaktivnosti klijenta je opisan u većini ugovora o vođenju računa, a namjena te klauzule je upravo izbjegavanje ovakvih situacija. Poanta je da se banka odlučila u utjerivanje nepostojećeg duga iako je redovni put (otkaz ugovora za 18mjesečnog neaktivnog klijenta) bio puno logičniji I poslovno prihvatljiviji i za banku i za klijenta...
southern sorrow is offline  
Odgovori s citatom