Pogledaj jedan post
Old 17.10.2011., 16:57   #535
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
INOX DIMNJACI

Nisam našao temu posebno o inox dimnacima pa ću tu pitati.
dakle, kuća je katnica i na prvom (i zadnjem) katu planiram napraviti novi dimnjak. dimnjak je skoro na sredini kuće, oko pola metra od sljemena.
Dimnjak planiram napraviti od inox cijevi te je izolirati kamenom vunom i onda oko vune pocinčani lim.
Zidani dimnjak ne bi radio zbog jake bure, jer je dimnjak samostojeći, nema nikakav zid u blizini koji bi ga mogao držati (a susjedu je bura slomila dimnjak prije nekoliko god).

e sad me zanima kako najpovoljnije napraviti taj inox dio. Tj daki neka firma koja radi inox dimnake, ključ u ruke? ili negdi kupit dimovodne cijevi pa sam spajati? ili neka firma koja prodaje cijevi opće namjene, pa naći majstora da napravi račvu, kapu i sve ostalo?
Visina dimnjaka od ložišta do kape bi bila oko 5m. Peć već imam, Plamen maestral (izlaz 120mm). koliki promjer dimnjaka mi treba za tu visinu i peć? dal je dovoljno 12cm ili treba više? I dvoumim se dal da uzmem dimnjak od 160, ako ova peć nebi bila dovljna, da kasnije mogu spojiti jaču (peć je u hodniku, da grije sve prostorije po malo, oko 70m2 ukupno).
Napiši u tražilici Inox dimnjaci i dobiš sve odgovore.

Profil dimnjaka ovosi o vrsti peći i gorivu, sve to imaš na netu.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom