Pogledaj jedan post
Old 07.11.2011., 11:22   #52
Quote:
Potempkin kaže: Pogledaj post
Moja tema nastala je na temelju razmišljanja jednog običnog čovjeka, malog i nebitnog poput tebe. Jedina razlika između mene i tebe je činjenica da meni komponenta nacionalnog digniteta i razumijevanja povijesti i istine za budućnost i život na zdravim temeljima, čini udio u odlučivanju za koga ću glasovati na predstojećim izborima. Moje pitanje nije jeftino politiziranje, to je prije tvoj frustrirani i trollerski upis u kojem me napadaš bez da se poznajemo, bez da znaš tko sam, koje mi je ime i kakve rane života iza sebe nosim. Kolega ti je, uzgred rečeno, objasnio materijalnu komponentu optužnice koja te zasigurno interesira.
Sad se ne skrivaj iza maske tobožnjeg "jeftinog politiziranja forumaških desničara" jer tako isto ja tebi mogu prigovoriti da jeftino spinaš u maniri forumaškog ljevičara koji rado izbjegava teme Domovinskog rata. Ja ih ne izbjegavam i ako si oko nečega pogodio, onda si oko toga da sam osobno involviran u priču jer jesam, samo ne s aspekta materijalne koristi, već one puno svetije koju novac ne može kupiti i s kojom se puno teže nositi - ljudske! To su neke činjenice koje krase dio populacije i koje još uvijek more ljude kojima DR mnogo znači s osobnog aspekta jer su ga doživjeli i preživjeli za razliku od nekih koji su ga gledali na televiziji ili u inozemstvu. A ti, govorniče, ako to nisi sposoban pojmiti, razumijeti i poštovati izvan svojih malih, skučenih okvira, onda imaš puno veći problem - suživot u zajednici. A tu ti ne može pomoći ni SDP ni HDZ.
ma daj molim te. svi smo bili tu kad je trajao rat, svi smo pogođeni na ovaj ili onaj način. to šta nisam bio u vukovaru za vrijeme agresije, ne znači da nisam svjestan kako je tim ljudima bilo. tako da je ovo opet jeftino politiziranje s tvoje strane
I ne, nije istina da meni komponenta nacionalnog digniteta nije važna. jedina je istina da prošlost ne stavljam ispred budućnosti. Šta je najbolje, tako je isto i tebi i svima koji se sjate komentirat izjave ili postupke bilo koga sa ljevice, a kada njihova stranka napravi to isto, onda šute u svojim udobnim naslonjačima.

Kako inače objasnit činjenicu da se na splitskoj rivi, na sam spomen suđenja Norcu i Gotovini, za vrijeme koalicije, skupilo 100.000 bijesnih građana koji su tražili smjenu vlasti; a kada su isti ti generali pronađeni i osuđeni, kada ih je izručeno još ko zna koliko, ali je ovaj put njihova stranka na vlasti, onda se nisu skupili na trgu, rivi i li gdje već. Gdje je sada Ćondić?

Znači, očito je da se radi o politiziranju domovinskog rata i to baš od strane desnice, koja skuplja političke bodove na jadnim žrtvama, ali i na ostatku zbunjenog naroda.
__________________
Steklovata - Novi god
mr. torture is offline  
Odgovori s citatom