Pogledaj jedan post
Old 07.12.2011., 19:04   #26
Nemoj biti ljuta na učiteljicu...postupila je prilično ljudski. Čisto sumnjam da je imala loše namjere.
Da je to neka jadna osoba bilo bi joj svejedno gledati kako jedno jedino dijete ne jede skupa s prijateljima. Žemljice tu nisu bitne već se radi o običnoj socijalnoj interakciji.
Stvarno je tužna scena da 20ero djece jede, a jedno dijete ih gleda.
Čudi me kako ljudima to nije jasno?
Pretpostavljam nedostatak emocionalne inteligencije.

I ja bih istu stvar napravila.
Fućka mi se za dogovor s roditeljima u tom kontekstu.
Slažem se da nije ok naknadno najaviti Mekić nakon što se sve dogovorilo..ali u datom momentu kad je dijete isključeno iz čitavog društva praktički...dogovori niti roditelji više nisu bitni.
Ako dijete nema alergije ili neke kronične bolesti zbog kojih ne bi smio jesti hranu iz mekića onda bih se svakako potrudila da dobije svoj happy meal.

A nekako pretpostavljam da je ono:"Neka mi tvoja mama vrati novce."
rekla čisto ofrlje...
Situacije kad nekome daješ-posuđuješ novac su pomalo onako osjetljive i onda kažeš u tom trenutku bilo što samo da ne dođe do neugodne tišine.
Tipa:
-Vratit ću ti.
-Da. Dobro. (makar misliš da nema potrebe da ti ih osoba vrati al si to rekao onako samo da kažeš nešto).

-Vratit će mi tvoja mama novac.
je vrlo vjerojatno izrečeno instinktivno i bez razmišljanja.
Čisto sumnjam da si ona sad razmišlja o tim novcima i da ne može spavati zbog toga. Jer da nju tih 20 kuna stvarno tolko jebe ne bi mu ih dala u startu uopće.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom