Pogledaj jedan post
Old 01.06.2006., 22:54   #72
Quote:
Dasha kaže:
Ja sam htjela otic na lasersku operaciju ociju.Ali me je moj "okulista" zamolio da jos malo pricekam. Kaze :" Poceli su mi dolaziti pacijenti koji su operirani prije 4-5 g. sa simptomima crnih tocaka!" Hoce rec..da se ti ljudi sad tuze da vide velike crne tocke koje se pomicu .. totalno me obeshrabrio... kaze:" ak nemas problema sa upalama,zbog kontaktnih leca..ne idi na operaciju! " Eto ... ponekad me ljecnici totalno zbune svojim razmisljanjima..savjetima i stajalistima.
Ma naši lječnici nemaju pojma,jedna curica isla je samnom u rusiju na operaciju,imala je nekih 8ili9 godina i kod nas je bila kod 4 različita doktora i svi su joj dali različitu dijagnozu,jedan joj je lječnik rekao da je dalekovidna pa se na kraju ispostavilo da je kratkovidna i da ima dioptriju -14. Kad je bila na pregledu kod rusa i kad je on vidio te nalaze on nije mogao vjerovati šta su oni napravili. Ona je išla na operaciju steroplastika il neš tak neznam točno kak se kaže ali u biti to je zaustavljanje dioptrije,da bi nakon 18 navršenih išla na skidanje dioptrije.Nakon što joj je rus rekao za tu operaciju njezina mama je išla zvat štambuka,visumed,dr baica i te nase da se malo raspita za tu operaciju i oni još nisu čuli za tu operaciju,oni nemaju pojma da taj sistem postoji ,dok je to u rusiji normalna stvar,kod njih djeca u osnovnoj školi imaju sistematske preglede i ako neko ima dioptriju on MORA ići na tu operaciju,baš mora obavezno je. Pa mene zanima kako se uopće netko usudi ići kod nas na operaciju ja sigurno nisam.
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom