Pogledaj jedan post
Old 15.10.2006., 15:16   #6
Enimion čovječe jako si naporan. Kao prvo molim te nemoj me patronizirati izjavama kao "Vidim da si zbunjen" nisam uopće.
Voda je još daleko - daleko od toga da je objašnjena. Evo ti link sa uglednog znanstvenog časopisa New Scientist u kojem se ozbiljno raspravlja o memorijskim svojstvima vode. A puno sličnih ćeš naći na netu. Priča ide kao i obično: jedan znanstvenik je izašao sa teorijom još 1988. i naravno proglasili su ga ludim. Onda ih je još nekoliko nedavno izašlo s tim i sad ih naravno drugi znanstvenici, takvi kao ti koji nisu skloni novim idejama, sprdaju i gledaju s visoka. Za kojih 10-20 godina to će biti prihvaćena teorija. Naša znanost je užasno spora upravo zbog takvih tebi sličnih.
http://www.newscientist.com/article.ns?id=dn3817

A nadalje da i ne spominjem plimu i oseku, tj. utjecaj mjeseca na njih i zašto neki ljudi jednostavno "polude" kad je pun mjesec. Sve te stvari nikad nisu do kraja objašnjene. Odnosno, ne postoji objašnjenje koje bi mene zadovoljilo, a oni koji se drže znanosti kao pijan plota -ionako ne koriste svoj mozak.

offtopic
I da, placebo efekt sam spomenuo jer sam jučer pričao s frendom koji studira medicinu. Njima su na tu temu jednostavno rekli: "Ako pacijent vjeruje da prima lijek veća je vjerojatnost da će ozdravit." I to je to. Iduća lekcija. Bez da itko stane i zapita se Zašto je to tako? I mi ljudi sebe nazivamo inteligentnim bićima ...
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom